איך לקחת משכנתא דיגיטלית

משכנתא דיגיטלית

משכנתא דיגיטלית בשנת 2021, השימוש באמצעי הדיגיטל כבר לא חדש, כאשר גם בכל הקשור למשכנתא אפשר לקחת באופן דיגיטלי לחלוטין, ללא הצורך בהגעה פיזית לבנק. בשנים האחרונות כמעט כל בנק למשכנתאות עבר דיגיטליזציה, מה שמקל לחלוטין על התהליך המייגע והארוך הבירוקרטי של לקוח המעוניין בקבלת משכנתא.

חשוב לציין כי נכון להיום, אמנם לא ניתן לקבל במאת האחוזים משכנתא דיגיטלית במלואה, אלא את האישור העקרוני למשכנתא בלבד כאשר גם זה תהליך בירוקרטי ארוך כשלעצמו.

אמנם ברחבי העולם השיטה הדיגיטלית מתקדמת ומובילה כבר כמה שנים טובות, מה שמתנגש עם הטענה שישראל היא אומת ההייטק והדיגיטל, אבל זו המציאות נכון לעכשיו.

מהירות לצורך יעילות

עקב המעבר לדיגיטל, קבלת משכנתא הפכה לתהליך פשוט וקל יותר, עצם העובדה שניתן לעבור את התהליך באמצעים הדיגיטליים בתוך דקות ספורות בלבד ללא המתנה לנציגים או הזמנת תורים רחוקים וביקורים חוזרים ונשנים בסניף הבנק בו אתם מעוניינים לקחת הלוואת משכנתא, מאחר והכל מתבצע תוך הקלקות בודדות עם הסברים מכוונים באפליקציות ואתרי הבנקים למשכנתאות. תחילה רצוי להכיר את סוגי הלוואות המשכנתא הקיימות.

היתרון בקלות השימוש באמצעים הדיגיטלים מתבטאת בעיקר בסינון הבנקים מול הלקוחות והשקיפות המלאה של התחרות בין הבנקים, כשמדובר בתנאי ההחזרים והריביות למשכנתא.

בנק לאומי, מזרחי טפחות ובנק ירושלים כבר השיקו מסלולים של משכנתא דיגיטלית בשנים האחרונות, כאשר עליכם רק למלא את טופס בקשת המשכנתא באמצעים הדיגיטליים ותהיו מיועדים לקבל אישור עקרוני למשכנתא באופן מיידי או ימים ספורים, במידה והכל תקין ואתם אכן זכאים לה.
לאחר שתקבלו את האישור העקרוני, לרוב המשך התהליך יתנהל באופן טלפוני או דרך צ׳ט עם נציג הבנק באפליקציית הבנק בו ביקשתם את ההלוואה.

בלקיחת משכנתא בבנק לאומי לדוגמא, ישנה התנהלות מתקדמת יותר. לאחר שתקבלו את האיושר העקרוני, יישלחו אליכם כלל פרטי ההלוואה מפורטים וכתובים לעיונכם, כאשר בשלב הבא עליכם להעביר את שאר המסמכים דרך האפליקציה- במחשב או הסמרטפון, או לחילופין דרך שליח אשר יגיע לביתכם.

ניתן להבין מכך שתהליך השיחה מול בנקאי מתבטל לחלופין ומתחלף באמצעים הדיגיטליים, חוץ מאשר הבקשה של הבנק להגיע לסניף הבנק פיזית עבור החתימה הסופית, לאחר סיום כל התהליכים הבירוקרטיים.

היתרונות הבולטיםשל משכנתא דיגיטלית

היתרון הגדול והבולט בעצם העובדה שבקשת משכנתא יכולה להתבצע כיום באופן דיגיטלי לחלוטין – הוא החיסכון בעלויות הבנק, ובעקבות כך גם הוזלת הריביות הכרוכות בהלוואה. הסיבה להוזלה זו היא בעיקר חיסכון בפעילות פיזית של הבנק וכח אדם עובד לקבלת קהל.

ומה לגבי משכנתא הפוכה?

גם בכל הנוגע ללקיחת משכנתא הפוכה, נכנס לקטגוריית היתרונות שבדיגיטליזציה, כאשר תהליך הבקשה בכלל אפליקציות הבנקים הינו מאד פשוט וידידותי לכל משתמש, גם למבוגרים שביניהם.

בנוסף, הפידבק הקליל באפליקציה נותן למבוגר את האפשרות להישאר בביתו ולא להתנייד לשום מקום באופן פיזי, כאשר פעמים רבות עקב הגיל ומחלות שונות, המצב אינו מאפשר את ההתניידות ובכך האפליקציות חוסכות ללקוח המבוגר זמן רב ותורם לנוחיותו, כשהוא מסוגל לבצע כל פעולה מהסלון בביתו, ללא הטירחה בהגעה פיזית.

חשוב להבין כי משכנתא דיגיטלית וכל מה שהיא מציעה, אינה מתאימה לקהל הרחב, ולעיתים לא תמיד עונה על צרכי הלקוח, בין אם מדובר במבוגר אשר מעוניין במשכנתא הפוכה והוא לקוח פחות טכנולוגי, לבין אם מדובר בזוג המעוניין ברכישת נכס והתנאים להם הם זכאים הינם מורכבים מדי, ולכן בכל מקרה מצריכים התערבות וייעוץ של נציג הבנק ממנו הם מלווים את הכסף המיועד למשכנתא על רכישת נכס.

משכנתא בתקופת הקורונה

עוד אחד מהיתרונות הינו לקיחת משכנתא בתקופה קשה של מגיפת הקורונה, כאשר בהדרגה כל בית עסק הופך להיות בשלט רחוק, ובהתאם גם הבנקים אשר הופכים להיות יותר משוכללים ומתקדמים דיגיטלית.

לייעוץ על המסלול המתאים ביותר עבורכם תוכלו לפנות לפורטל ההלוואות loan4all.

תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים