fbpx

איך לקחת משכנתא דיגיטלית

משכנתא דיגיטלית

משכנתא דיגיטלית בשנת 2021, השימוש באמצעי הדיגיטל כבר לא חדש, כאשר גם בכל הקשור למשכנתא אפשר לקחת באופן דיגיטלי לחלוטין, ללא הצורך בהגעה פיזית לבנק. בשנים האחרונות כמעט כל בנק למשכנתאות עבר דיגיטליזציה, מה שמקל לחלוטין על התהליך המייגע והארוך הבירוקרטי של לקוח המעוניין בקבלת משכנתא.

חשוב לציין כי נכון להיום, אמנם לא ניתן לקבל במאת האחוזים משכנתא דיגיטלית במלואה, אלא את האישור העקרוני למשכנתא בלבד כאשר גם זה תהליך בירוקרטי ארוך כשלעצמו.

אמנם ברחבי העולם השיטה הדיגיטלית מתקדמת ומובילה כבר כמה שנים טובות, מה שמתנגש עם הטענה שישראל היא אומת ההייטק והדיגיטל, אבל זו המציאות נכון לעכשיו.

מהירות לצורך יעילות

עקב המעבר לדיגיטל, קבלת משכנתא הפכה לתהליך פשוט וקל יותר, עצם העובדה שניתן לעבור את התהליך באמצעים הדיגיטליים בתוך דקות ספורות בלבד ללא המתנה לנציגים או הזמנת תורים רחוקים וביקורים חוזרים ונשנים בסניף הבנק בו אתם מעוניינים לקחת הלוואת משכנתא, מאחר והכל מתבצע תוך הקלקות בודדות עם הסברים מכוונים באפליקציות ואתרי הבנקים למשכנתאות. תחילה רצוי להכיר את סוגי הלוואות המשכנתא הקיימות.

היתרון בקלות השימוש באמצעים הדיגיטלים מתבטאת בעיקר בסינון הבנקים מול הלקוחות והשקיפות המלאה של התחרות בין הבנקים, כשמדובר בתנאי ההחזרים והריביות למשכנתא.

בנק לאומי, מזרחי טפחות ובנק ירושלים כבר השיקו מסלולים של משכנתא דיגיטלית בשנים האחרונות, כאשר עליכם רק למלא את טופס בקשת המשכנתא באמצעים הדיגיטליים ותהיו מיועדים לקבל אישור עקרוני למשכנתא באופן מיידי או ימים ספורים, במידה והכל תקין ואתם אכן זכאים לה.
לאחר שתקבלו את האישור העקרוני, לרוב המשך התהליך יתנהל באופן טלפוני או דרך צ׳ט עם נציג הבנק באפליקציית הבנק בו ביקשתם את ההלוואה.

בלקיחת משכנתא בבנק לאומי לדוגמא, ישנה התנהלות מתקדמת יותר. לאחר שתקבלו את האיושר העקרוני, יישלחו אליכם כלל פרטי ההלוואה מפורטים וכתובים לעיונכם, כאשר בשלב הבא עליכם להעביר את שאר המסמכים דרך האפליקציה- במחשב או הסמרטפון, או לחילופין דרך שליח אשר יגיע לביתכם.

ניתן להבין מכך שתהליך השיחה מול בנקאי מתבטל לחלופין ומתחלף באמצעים הדיגיטליים, חוץ מאשר הבקשה של הבנק להגיע לסניף הבנק פיזית עבור החתימה הסופית, לאחר סיום כל התהליכים הבירוקרטיים.

היתרונות הבולטיםשל משכנתא דיגיטלית

היתרון הגדול והבולט בעצם העובדה שבקשת משכנתא יכולה להתבצע כיום באופן דיגיטלי לחלוטין – הוא החיסכון בעלויות הבנק, ובעקבות כך גם הוזלת הריביות הכרוכות בהלוואה. הסיבה להוזלה זו היא בעיקר חיסכון בפעילות פיזית של הבנק וכח אדם עובד לקבלת קהל.

ומה לגבי משכנתא הפוכה?

גם בכל הנוגע ללקיחת משכנתא הפוכה, נכנס לקטגוריית היתרונות שבדיגיטליזציה, כאשר תהליך הבקשה בכלל אפליקציות הבנקים הינו מאד פשוט וידידותי לכל משתמש, גם למבוגרים שביניהם.

בנוסף, הפידבק הקליל באפליקציה נותן למבוגר את האפשרות להישאר בביתו ולא להתנייד לשום מקום באופן פיזי, כאשר פעמים רבות עקב הגיל ומחלות שונות, המצב אינו מאפשר את ההתניידות ובכך האפליקציות חוסכות ללקוח המבוגר זמן רב ותורם לנוחיותו, כשהוא מסוגל לבצע כל פעולה מהסלון בביתו, ללא הטירחה בהגעה פיזית.

חשוב להבין כי משכנתא דיגיטלית וכל מה שהיא מציעה, אינה מתאימה לקהל הרחב, ולעיתים לא תמיד עונה על צרכי הלקוח, בין אם מדובר במבוגר אשר מעוניין במשכנתא הפוכה והוא לקוח פחות טכנולוגי, לבין אם מדובר בזוג המעוניין ברכישת נכס והתנאים להם הם זכאים הינם מורכבים מדי, ולכן בכל מקרה מצריכים התערבות וייעוץ של נציג הבנק ממנו הם מלווים את הכסף המיועד למשכנתא על רכישת נכס.

משכנתא בתקופת הקורונה

עוד אחד מהיתרונות הינו לקיחת משכנתא בתקופה קשה של מגיפת הקורונה, כאשר בהדרגה כל בית עסק הופך להיות בשלט רחוק, ובהתאם גם הבנקים אשר הופכים להיות יותר משוכללים ומתקדמים דיגיטלית.

לייעוץ על המסלול המתאים ביותר עבורכם תוכלו לפנות לפורטל ההלוואות loan4all.

עוד מאמרים בנושא הלוואות

הלוואה 10000 שח - loan4all.co.il
צריכים הלוואה 10000 ש"ח?

לא תמיד אנחנו יכולים להיעזר בקרובי משפחה או חברים כדי לשלם את שכר הדירה או חשבון החשמל והקניות לבית. לפעמים אנחנו נתקלים בסיטואציה שבה אנחנו

לקריאה»
הלוואה מיידית חוץ בנקאית
הלוואה מיידית חוץ בנקאית

ישנם מצבים בחיים שאנחנו נקלעים לתוך סיטואציה ואנחנו צריכים פתרון מיידי, הלוואה מיידית חוץ בנקאית היא הדרך המהירה ביותר לקבל הלוואה. החיים מוליכים אותנו בדרכים

לקריאה»
הלוואה בצ'קים מאנשים פרטיים
הלוואות בריבית ללא צ'קים

כל אדם יכול להגיע למצבים של מצוקה כלכלית. לא צריכים בשביל זה להיות אנשים בלתי אחראיים ובלתי כלכליים. יש המון סיבות ונסיבות מכשילות שעלולות לגרום

לקריאה»
הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים קטנים

לאיזו מטרות אפשר לקחת הלוואות לעסקים קטנים?  בעלי העסקים הקטנים בארץ יודעים כמה קשה להקים עסק מצליח ובטח ובטח לשמור על ההצלחה לאורך הזמן וגם

לקריאה»
מימון לרכב 100 אחוז ללא מקדמה
מימון לרכב 100 אחוז

הרבה מאוד נהגים לא מרשים לעצמם לרכוש רכב חדש, הדורש לפעמים תקציב לא מבוטל. כאשר מדובר ברכב לעבודה, דחוף הדבר לעתים הרבה יותר מרכב משפחתי.

לקריאה»
הלוואה מיידית חוץ בנקאית
הלוואה לבעלי כרטיס אשראי

3 סיבות לקחת הלוואה לבעלי כרטיס אשראי  אנחנו צריכים לקחת הלוואה בסיטואציות שונות במהלך החיים בהן הכסף שיש לנו כרגע לא מספיק למה שאנחנו צריכים

לקריאה»
הלוואת כרטיס אשראי - פורטל ההלוואות loan4all
הלוואת כרטיס אשראי

אחת הדרכים הפופולריות היום לקבל הלוואה היא הלוואת כרטיס אשראי. לא פעם אנחנו נתקלים בסיטואציה בחיים שאנחנו זקוקים לסכום כסף מסוים שיעניק לנו מרווח נשימה

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה