הגשת הלוואה בערבות מדינה

  הגשת הלוואה בערבות מדינה

  2000 1333 פורטל הלוואות loan 4 all

  אם יש לכם עסק או מיזם שאתם רוצים לקדם ולפתח, מציאת מימון זה אחד הדברים שנמצאים במקום הגבוה ביותר בסדר העדיפויות שלכם.
  הרי קניית ציוד יקר, בניית מנגנון שיווק משומן היטב, עובדים איכותיים שיעזרו לכם לבנות את העסק שלכם – כולם דברים שעולים כסף, ולא מעט. כל עוד לא באתם עם הון אישי משמעותי, הלוואה היא פחות או יותר הדרך היחידה שלכם (לצד משקיעים) למנף את העסק שלכם למעלה.

  אם יש לכם תוכניות גדולות אבל ההון האישי שלכם לא משכנע את הבנק לתת לכם הלוואה מחשש שלא תצליחו להחזיר אותה – הגשת הלוואה בערבות מדינה זה הפתרון האידיאלי עבורכם.
  אז מה היא בעצם הלוואה בערבות מדינה, ולמה מדובר בהלוואה שנחשבת עדיפה על הלוואות אחרות?

   

  ערבות מדינה? מה זה אומר בכלל?

   אם ניסיתם להקים עסק או לפתח את העסק שלכם בעזרת הלוואה מהבנק בעבר, אתם בטח יודעים שמדובר במשימה לא פשוטה בכלל.
  הבנק דורש שתבואו עם הרבה כסף מהבית. הבנק יבקש שתציגו בטחונות גבוהים מאוד כדי שהם יהיו בטוחים שתהיה לכם יכולת להחזיר את ההלוואה.
  בכל זאת, בנק הוא גוף רווחי שלא מוכן לתת כסף בחינם ולהפסיד בגלל לווים שפושטים את הרגל.

   הלוואה בערבות מדינה היא למעשה מנגנון שהמדינה יצרה כדי לעזור לעסקים קטנים, בינוניים וגם גדולים להצליח לקבל הלוואות שנועדו לפיתוח המודל העסקי ולטובת הצלחת העסק.
  המדינה למעשה בנתה הסכם שבו היא מתחייבת לקחת את עצמה את הסיכון מהבנקים והגופים הפיננסיים שמעניקים את ההלוואות לעסקים. המדינה מבטחת עד 90% מסכום ההלוואה, והעסק נדרש לבטחונות של בין 10% ועד 25% בלבד מהסכום.

  בעזרת מנגנון זה, עסקים שלא מצליחים לקבל הלוואות רגילות מבנקים מהסיבה שפשוט אין להם מספיק בטחונות עבור ההלוואה – יכולים לקבל הלוואה גדולה של סכומים משמעותיים.
  אז אתם יודעים שהמדינה מאפשרת לכם לקחת הלוואה עם בטחונות נמוכים בהרבה ממה שהבנק דורש מכם בדרך כלל, אבל חוץ מההון העצמי הנמוך שאיתו תוכלו לקחת את ההלוואה, יש עוד כמה יתרונות נוספים להלוואה בערבות מדינה.
  אז מה בעצם הופך הגשת הלוואה בערבות מדינה לצעד הנכון ביותר עבור רוב העסקים?

   

  היתרונות של הלוואה בערבות מדינה

   מנגנון ההלוואה המדובר נוצר במיוחד עבור עסקים שצריכים עזרה בפיתוח העסק שלהם. המנגנון מציג עוד מספר יתרונות משמעותיים על פני סוגי הלוואות אחרות, הנה כמה מהבולטים ביותר:

  • ריבית נמוכה – הגשת הלוואה בערבות מדינה נחשבת למהלך חכם מאוד גם בגלל שריבית הקרן נמוכה באופן דרסטי מאשר בהלוואות אחרות. המדינה קבעה שהריביות על ההלוואות האלו יהיו נוחות כדי לאפשר לעסקים מרחב תמרון.
  • פריסה לחמש שנים – אם תיקחו הלוואה בערבות מדינה תוכלו לפרוס את התשלומים על הקרן והריבית לחמש שנים קדימה.
  • הלוואת "גרייס" – בהלוואות מסוג זה ישנה אפשרות לדחות את תחילת התשלומים בחצי שנה. זה אומר שאם לקחתם הלוואה היום, תוכלו להתחיל לשלם אותה רק בעוד חצי שנה מהיום.

   

  למי מיועדת ההלוואה?

   הגשת הלוואה בערבות מדינה מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים (בעיקר) העוסקים בתחומי פעילות רבים: תעשייה, תיירות, חקלאות וכו’.

  ההלוואה בדרך כלל ניתנת עבור שלוש מטרות עיקריות: הון חוזר, השקעה והקמה.

  ישנם מסלולים שונים עבור עסקים שונים עם מחזורי רווח שונים. ככל שהעסק קטן יותר, הוא יקבל הלוואה קטנה יותר אך גם עם בטחונות נמוכים יותר.

   

  ההלוואה מתאימה לכם אם אתם רוצים להקים עסק חדש, לפתח עסק קיים ולהשקיע בעסק שלכם כדי למנף   אותו לרמה הבאה.