היערכות כלכלית עבור רכישת דירה

רכישת דירה

רכישה של דירה היא עסקה שכרוכה בתשלום של סכומי כסף גבוהים ולכן יש לבצע אותה בסיוע של עורך דין מקרקעין אשר מתמחה בענף זה, כדי שכל העסקה תהיה מושלמת וללא תקלות מתחילתה ועד סופה.

כל מי שרוכש דירה חייב להיות מאד מחושב ולהביא בחשבון את מלוא העלויות. בשלב הראשון מדובר בתשלום ההון העצמי שקיים ברשותו של הקונה. בשלב שני הוא משלם את יתרת התשלומים באמצעות משכנתא שקיבל עליה אישור עקרוני. מעבר לכך עליו לדעת את מלוא העלויות הנלוות כיוון שמדובר בסכומים שהם די גבוהים, עבור מס רכישה, שכר טרחה לעורך הדין, שכר טרחה למתווך אם העסקה הייתה בסיוע שלו והוצאות נוספות.

רק לאחר שהרוכש בטוח שהוא יוכל לעמוד במלוא התשלומים הקשורים בדירה ובעלויות הנלוות, הוא יכול לקדם את התהליך ולחתום על חוזה מכר. עורך דין מכירת דירה אשר מלווה את הלקוח בוחן כל סעיף בחוזה המכר ובמסמכים של המשכנתא, כדי לוודא שהעסקה כשרה וראויה ואין בה כשלים או נושאים בעייתיים כמו לדוגמה דירת יד שנייה שיש עליה עיקול או שעבוד.

רכישת דירה באמצעות משכנתא

רוב הלקוחות רוכשים דירה באמצעות משכנתא, אך אינם מבינים מספיק בנושא סבוך זה. לכן המגמה היא להיעזר בחברה פיננסית מקצועית שעוסקת בתחום זה ומכירה את נושא ההלוואות עבור משכנתא מכל ההיבטים. באמצעות הייעוץ המקצועי של חברה זו מקבלים את ההחלטת הכלכליות הנכונות ביותר של לקיחת משכנתא עבור רכישת דירה. יש לציין כי במקרים מסויימים יומלץ להשתמש בשירותים שאינם מטעם אחריות הבנקים כדוגמת משכנתא חוץ בנקאית.

גובה המשכנתא

המשכנתא היא הוצאה כספית קבועה פחות או יותר שרוכש הדירה משלם בכל חודש לאורך שנים. לכן לנושא גובה משכנתא בעת רכישת דירה יש השפעה רבה על כל מהלך החיים. בני זוג שרוכשים את דירתם הראשונה יצטרכו לשלם את התשלומים הכבדים הללו גם כשיולדו הילדים ועד שהם יהיו די גדולים וזאת על פי ההחלטה לכמה שנים יחולקו התשלומים.

יועצי המשכנתאות בוחנים נושא זה לעומק ועל פי רמת ההכנסות כעת של בני הזוג והיכולת שלהם לעמוד בתשלומים החודשיים תוך התחשבות בכך שרמת ההוצאות תהיה גבוהה יותר עם השנים, מקבלים החלטה מהו הסכום שיילקח, וכך יהיה להם די כסף לכסות את העלויות כולל רכישה של ציוד וריהוט הביתה.

מסלולי המשכנתאות

קיימים כמה מסלולים של סוגי משכנתאות עבור רכישת דירה כמו משכנתא צמודה למדד, צמודה למט"ח, לא צמודה ועוד. בהתאם למצב הפיננסי הכללי של הלקוחות, מחלקים את כל סכום המשכנתא לכמה מסלולים כדי למנוע הפתעות לא נעימות שיהיו כרוכות בתשלום גבוה כמו עלייה קיצונית של המדד, של המט"ח וכו'.

כאשר מחלקים זאת לכמה מסלולים, הסיכונים של הלקוחות שמעוניינים לבצע עסקה של רכישת דירה פוחתים באופן משמעותי והם מבינים שזוהי הדרך הנכונה ביותר עבורם. כך תהיה להם דירה משלהם והתשלומים של הקרן, הריביות והעמלות יהיו קבועים ולא יכבידו עליהם.

משכנתא דיגיטלית
איך לקחת משכנתא דיגיטלית

משכנתא דיגיטלית בשנת 2021, השימוש באמצעי הדיגיטל כבר לא חדש, כאשר גם בכל הקשור למשכנתא אפשר לקחת באופן דיגיטלי לחלוטין, ללא הצורך בהגעה פיזית לבנק.

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה

בדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים