הלוואה לקורונה - Loan4all.co.il

3 דברים שחובה להכיר על הלוואה בימי קורונה

אין ספק כי תקופת משבר הקורונה היא אחת התקופות הקשות שידע העולם בכלל וגם מדינת ישראל בפרט. למעלה ממיליון אנשים יצאו לחל"ת או פוטרו מעבודתם, עשרות אלפי עסקים נסגרו ואפילו המענקים שהמדינה חילקה לא באמת עזרו לרוב האזרחים ובעלי העסקים שנאלצו לנצל כל רגע והזדמנות להנשים את העסקים בין סגר אחד לאחר. שוק העצמאים ספג מכה קשה ולכן מרבית בעלי העסקים, אלה שאין להם רזרבות גדולות בצד, נאלצו לסגור את העסק או לקחת הלוואות כדי למשוך את הזמן עד החזרה לשגרה. במקביל גם אנשים שפוטרו מעבודתם וזקוקים לכסף לצורך מחיה בסיסית ו/או עמידה בהוצאות החודשיות, תשלום שכירות ותשלומים נוספים מסביב – ללא ספק מכה לא קטנה של הוצאות ובמידה ואין את ההכנסה הקבועה מהעבודה ותשלומי החל"ת/האבטלה לא מספיקים הרי שגם אותם אנשים יזדקקו להלוואה. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על הלוואות בזמן הקורונה.

#1 – הבנקים לא ימהרו לתת הלוואה בימי קורונה – שימו לב גם לתנאים:

הלוואת קורונה או לא, דעו כי הבנקים לא ימהרו לתת לכם הלוואה. הבנקים (או לפחות חלקם) ינסו ללכת לקראת הלקוחות שלהם ולדחות להם תשלומים של הלוואות, אולי אפילו יעזרו להם באיחוד הלוואות והפחתת ההוצאה החודשית אולם לגבי אשראי נוסף – הבנק לא ימהר לתת. הסיבה לכך היא שגם הבנק, כעסק וגוף פיננסי, צריך לדאוג לייצב את עצמו ולהימנע מהפסדים כספיים גדולים בתקופה זו. חלק מהבנקים מנצלים את התקופה כדי דווקא לתת הלוואות ללקוחותיהם, אפילו במחיר של דחיית תשלומי הקרן, זאת מתוך ראייה לעתיד של גידול בצריכת ההלוואות של הלקוחות ובטווח הארוך הכנסה גדולה יותר עבור הבנק מריביות. אם כבר הבנק מסכים לעזור לכם עם הלוואה בתקופה קשה זו – שימו לב לריבית המוצעת לכם ולתנאים השונים. אולי לא תהיה לכם ברירה גדולה אולם בכל זאת ניתן לנסות להגיע להסדר טוב יותר וזה הראשון שתקבלו.

#2 – ניתן להיעזר בהלוואות מהסוגים הבאים:

  • הלוואה בערבות המדינה – הממשלה מנסה לעזור לעסקים בכל דרך אפשרית למתן הלוואה בימי הקורונה ומלבד מענקים גם מקיימת שת"פ עם קרנות שונות שמוכנות להעניק גם בתקופה זו הלוואות לעסקים ועצמאיים בעסק בערבות המדינה.
  • הלוואה על חשבון החיסכון – אם יש לכם קרן פנסיה/השתלמות תוכלו לבקש הלוואה מחברת הביטוח שלכם כאשר החיסכון הפנסיוני שלכם יהיה כערבון להלוואה. בדרך כלל ההלוואה תהיה עד גובה של 50%-70% מסכום החיסכון שלכם. הריבית תהיה נמוכה וצמודה למדד בדרך כלל.
  • גופים חוץ בנקאיים שונים הפועלים תחת אישור משרד האוצר להעניק הלוואות כמו חברות אשראי, בתי השקעות, חברות ביטוח ועוד.

#3 – האם יש לכם קלף מיקוח?

שימו לב שבמהלך תקופת הקורונה לרוב לא יהיה לכם אפשרות להתמקח עם הבנק או הגוף המוכן לספק לכם הלוואה לגבי תנאים או ריבית. תוכלו מקסימום לתפוס אותם במילה לגבי פרסומת שלהם שהם פרסמו אולם כדאי לדעת שהתנאים עשויים להשתנות בין מבקש אחד לאחר ואף אחד אינו בהכרח יסכים לתת לכם הלוואה. גם הגופים הפיננסיים הללו נמצאים בתקופת קורונה וישקיעו את הכסף שלהם בחוכמה באנשים שלמרות המצב יוכלו להציג כושר החזר אפשרי להלוואה אפילו לאחר דחייה של כמה חודשים מתשלומי הקרן. אנשים הנמצאים בחל"ת יש להם יותר סיכוי לקבל הלוואה מאשר אנשים שפוטרו לגמרי מעבודתם. אנשים ששמרו על העבודה שלהם בתקופה זו בעלי סיכוי גבוה יותר מן הסתם לקבל הלוואה בתקופה זו.  

לבדיקת זכאות להלוואה

הלוואות מול צ'קים

המון עסקים בישראל משתמשים בשירותים של חברות פרטיות חוץ בנקאיות ובבנקים, על מנת לבצע ניכיון צ'קים בחשבון העסק. למעשה, שירות ניכיון צ'קים הוא תחליף יעיל

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה

בדיקת זכאות להלוואה