הלוואה כספית בערבות המדינה

מדריך קבלת הלוואה מהמדינה

עסקים קטנים וגדולים זקוקים להלוואה כספית כדי לממש את הפוטנציאל שלהם, לבצע פיתוח עסקי או עבור ההון החוזר. בשוק הפיננסי יש כמה וכמה אופציות לקבלת הלוואה מגורמים שונים ובתנאים קבועים או משתנים. אחת האופציות הטובות ביותר היא קבלת הלוואה כספית בערבות המדינה מכיוון שזוהי הלוואה בתנאים מועדפים אשר ניתנת בערבות המדינה בהתאם לקריטריונים ולשיטות עבודה ספציפיות שנקבעו למטרה זו.

אנשי עסקים אשר נעזרים ביועצים כלכליים שמסייעים לקידום העסק עבור נושאים שונים וגם במישור האישי כמו עבור תשלום מס שבח דירה שניה שרכשו לא מכבר, שוכרים גם יועץ עסקי שילווה אותם בתהליך הגשת הבקשה לקבלת הלוואה כספית בערבות המדינה. מדובר בהליך מקצועי ביותר שיש לבצע אותו על פי הנהלים שנקבעו כדי לקבל בסופו של התהליך את האישור המיוחל לקבלת הלוואה,על פי הסכום הדרוש לכל עסק בהתאם להיקף הפעילות שלו.

תהליך הכנת הדוחות עבור בקשה לקבלת הלוואה

בשלב הראשון היועץ הפיננסי מכין תוכנית עסקית שבה מפורטת כל הפעילות העסקית על כל רבדיה, מדובר בדוח מדויק ביותר אשר כולל את צפי ההכנסות מהפעילות העסקית על רבדיה השונים, הסברים על שיטת העבודה במחלקות השונות, שיטות המכירה, הרווחים ומידע רב נוסף. בנוסף לכך מכין היועץ גם תקציב שנתי הכולל את כל ההוצאות הצפויות,הן הקבועות והן המשתנות.

הדוח מפרט אם הסיבות להגשת הבקשה להלוואה נובעות מרצון לבצע פעילות ספציפית בעסק כמו רכישת מכונה יקרה עבור המפעל כדי להוסיף פסי ייצור, הצורך בכספים הוא עבור הון חוזר לאור מוסר התשלומים הגרוע של הלקוחות או חידוש כל המערך הממוחשב ומעבר ל-CRM דבר שמוביל לעלויות גדולות של רכישת מחשבים שרתים ופיתוח תוכנות ייעודיות.

דוח נוסף שיש להכין כדי לקבל הלוואה כספית בערבות המדינה הוא דוח תזרים מזומנים. אפשר לראות מהן ההכנסות שאמור העסק לקבל עבור סחורה שסופקה, בפרויקט מסוים על כל שלביו וכו'.

פגישה עם נציגי הבנק

המדינה העניקה לכמה בנקים ישראלים את האפשרות לבחון את הבקשות השונות ובהתאם לנתונים הפיננסיים לאשר את ההלוואה כולה, חלק ממנה או לאשר אותה כלל. בפגישה מסבירים מנהלי החברה לבנקאים את כל מה שקורה בעסק, מהו החזון שלהם ועל מה מבוססים הנתונים השונים.

נציגי הבנק בוחנים את הדוחות הללו מכל ההיבטים, הם רואים את הסיכויים להצלחת העסק וגם את הסיכונים אם קיימים כאלו. לאחר כמה ימים הם מגישים ללקוחות את התשובה שלהם לגבי סכום ההלוואה הכספית שאושרה, הריביות, העמלות, אורכה של תקופת ההחזר וגם סך הבטוחות שעליהם להעביר.

העברת בטחונות נגד ההלוואה

אם לבעלי העסק יש בטחונות ראויים, הם משעבדים אותם עבור ההלוואה. אם לא, הם מושכים רק חלק מהקרן וסכום הבטוחות נותר בחשבון. לאחר שהלקוח משלם לאורך תקופה ארוכה את התשלומים באופן סדיר, קיימת אפשרות להקטין את רמת הבטוחות וכך הוא מקבל נתח נוסף של ההלוואה.

למידע נוסף ראו גם: הלוואה מהירה בתנאים משתלמים

לבדיקת זכאות להלוואה

בדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים