המון עסקים בישראל משתמשים בשירותים של חברות פרטיות חוץ בנקאיות ובבנקים, על מנת לבצע ניכיון צ'קים בחשבון העסק. למעשה, שירות ניכיון צ'קים הוא תחליף יעיל לנטילת הלוואה. באמצעות השירות הזה, אפשר להשיג כסף נזיל בקלות והדבר מבוצע באמצעות מסירה של הצ'קים הדחויים לפירעון. אז מה זה בעצם ניכיון צ'קים? מהם היתרונות והחסרונות של פתרון פיננסי זה? והאם יש חלופות נוספות שהינן אידיאליות עבור בעלי עסקים? המשיכו בקריאה וגלו…

בואו נדבר על הלוואות וניכיון צ'קים

אחת מבין הבעיות שבעלי עסקים מתמודדים איתה, קשורה כמובן לנטייה של הלקוחות לדחות את התשלומים עבור מוצרים ושירותים שנרכשו מבתי העסק. הבעיה מתחילה להיות קצת יותר מורכבת ומסובכת, כאשר הספקים שעובדים עם בעלי העסק, לא גמישים מספיק ועל כן לא מעניקים לעסק תקופת אשראי. בזכות תקופת האשראי, העסק יכול לייצר איזשהו איזון בתזרים המזומנים שלו. מה קורה בפועל בגלל חוסר הגמישות? אין הון שיכול לענות על בעיית האשראי ואז יש לנקוט בפתרון כמו ניכיון צ'קים דחויים.

מטרת ניכיון צ'קים

בגדול, מדובר על פעולה שמטרתה היא להחליף את הצ'קים הדחויים בכסף מזומן וכל זאת, על מנת שיהיה אפשר לסדר את תזרים המזומנים ולהפוך אותו לחיובי. מה קורה בת'כלס? במקום לחכות עד שהכסף יוכנס לחשבון הבנק של העסק, בהתאם לתאריך שנקוב על הצ'ק הדחוי, הכסף יוכנס לחשבון באופן מיידי. אם בוחרים להשתמש בשירות ניכיון צ'קים, יש עמלה וריבית שמנוכות כבר מהסכום הכולל שמופיע על הצ'ק הדחוי.

הפתרונות הפיננסיים הפופולריים

עסקים יכול לבחור במספר פתרונות פיננסיים, על מנת להשיג כסף נזיל. הפתרונות הפופולאריים הם ניכיון צ'קים והלוואות. מהם ההבדלים ביניהם?

החזר הלוואות – הלוואות ניתן להחזיר במספר תשלומים. את כמות התשלומים, אפשר לפרוס על מספר שנים. ככה בעלי העסק יכולים לאזן את החשבון עסקי שלהם. כאשר מבצעים ניכיון צ'קים, מדובר על הלוואה שהינה לטווח קצר יחסית. החזר ההלוואה נעשה בפעימה אחת, כאשר הצ'ק נפרע.

החזר הריבית – הריבית בהלוואה, מוחזרת מדי חודש עם תשלומי ההחזר החודשי. גם כאן, הדבר מסייע להקלת הלחץ על בעלי העסקים. כאשר מדובר על פרעון צ'קים, הריבית משולמת בבת אחת ובמלואה וזאת על ידי הפחתתה מסכום הצ'ק הדחוי.

גובה הריבית – כאשר מבצעים ניכיון צ'קים, הריביות הן גבוהות. כאן נחדד ונדגיש, שעדיף לבדוק את גובה הריבית שתשולם כאשר ניקח הלוואה ולהשוות אותה לגובה הריבית שתשולם כאשר נבחר בשירות של ניכיון צ'קים. צריך לבדוק מה יותר משתלם בפועל.

מה מומלץ לעשות?

ובכן, אין כאן תשובה חד משמעית. מה שכן, נשמח לשתף אתכם בכל מיני קריטריונים שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת:

בדקו האם יש אופציה של לקיחת הלוואה במקום ניכיון הצ'קים, מהם תנאי ההלוואה, האם יש אופציה לקחת הלוואה חוץ בנקאית מגוף פרטי שאינו הבנק וכו'.

בדקו האם יש דרכים אחרות שיכולות לתרום לאיזון תזרים המזומנים בעסק.

בדקו את התנהלות העסק. ניכיון צ'קים וגם הלוואות נותנים מענה לבעיה, אך אינם יכולים לפתור אותה לגמרי. יכול להיות ששווה לבדוק את ההתנהלות העסקית ולטפל בה מכל מיני כיוונים.

הלוואות מול צ'קים

המון עסקים בישראל משתמשים בשירותים של חברות פרטיות חוץ בנקאיות ובבנקים, על מנת לבצע ניכיון צ'קים בחשבון העסק. למעשה, שירות ניכיון צ'קים הוא תחליף יעיל

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה

בדיקת זכאות להלוואה