טעויות בכתיבת תכנית עסקית

  טעויות בכתיבת תכנית עסקית

  3000 2000 פורטל הלוואות loan 4 all

  אם אתם בעלי עסקים שרוצים לכתוב תכנית עסקית בעצמכם ללא עזרתו של יועץ עסקי עבור הלוואה בערבות המדינה, ישנן כמה טעויות אשר יכולות לפגוע משמעותית בסיכוייכם לקבל המלצה חיובית לקבלת הלוואה מהקרן בערבות המדינה ואתם צריכים ומוכרחים להימנע מהן.

  כל עסק שרוצה לקבל הלוואה מקרן כזו או אחרת חייב בכתיבת תכנית עסקית מקצועית, זהו חלק אלמנטרי אך חשוב ביותר בעת הליך גיוס של אשראי מהקרן בערבות המדינה (קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בישראל). התכנית העסקית שאתם תגישו, היא זאת שתקבע אם כלכלני הקרן יעניקו לכם המלצה שלילית או חיובית על מתן של ערבות המדינה לעסק שלכם. אם לא תגישו תכנית עסקית מסודרת, מקצועית ותקינה לא יהיה לכם ולעסק שלכם סיכוי גבוה לקבל את ההלוואה, משום כך, חשוב לשכור את שירותי של יועץ עסקי שמנוסה בהכנת תוכנית עסקית לקרן זו.

  במידה והחלטתם בעצמכם לכתוב תכנית עסקית לקרן בערבות המדינה, מבלי הליווי של יועץ עסקי, אתם תדרשו לשים לב לפרטים הקטנים של הכנת תוכנית עסקית ולנסות כמה שיותר להימנע מטעויות נפוצות שהמון בלעי עסקים עושים בעת כתיבה של התוכנית הנ"ל ללא יועץ עסקי מנוסה.

  טעות ראשונה – כתיבה של תכנית לא ממוקדת

  עסקים קטנים וגם בינוניים לעיתים קרובות זקוקים לאשראי והלוואות בתנאים נוחים, כמו הלוואות בערבות המדינה, אתם לעולם לא תוכלו לקבל המלצה חיובית מהקרן אם התכנית שאתם מגישים לא תהיה מוצגת בצורה ממוקדת וצרכי האשראי של העסק לא יהיו כתובים בה.

  התכנית שאתם מגישים לקרן חייבת להסביר בצורה הכי ברורה והכי מדויקת למה ישמשו הכספים שאתם תקבלו מהקרן לעסק שלכם. אל תגישו תכנית מעורפלת, כזאת שתדבר בצורה כללית על כל הסיבות בגללן אתם דורשים סיוע כספי לעסק שלכם, אלא אתם צריכים לפרט ולהסביר לפרטי פרטים מהן הסיבות שבגללן אתם רוצים לקבל הלוואה מהקרן.

  דוגמא טובה תהיה – תכנית עסקית שכתבתם ומציינת בצורה כללית שאתם צריכים את ההלוואה לרכישה של ציוד חדש לעסק בשוויי של 250 אלף שקלים, רוב הסיכויים שתכנית כזאת לא תוציא תשובה חיובית מהקרן, אך אם בתכנית העסקית יוצג כל הציוד הנדרש עם צירוף של הצעות מחיר אשר יגבו את הסכום, אתם תגדילו את הסיכוי שלכם לתשובה חיובית מהקרן.

  טעות שניה – כתיבה חובבנית של התוכנית

  הגופים המתאמים של הקרן מציעים לבעלי עסקים שמעוניינים בהלוואה עם ערבות מדינה "שאלון גיוס הלוואה", הנ"ל, מתנה קווים כלליים של כתיבת תכנית עסקית מקצועית, אך צריך לדעת, תכנית עסקית מקצועית היא לא בהכרח תכנית איכותית! בנוסף לזאת, התוכנית אמרוה להיות בשפה כלכלנית, ללא טעויות כתיב וסגנון כתיבה משכנע, כזה שיגרום לכלכלני הקרן לתת לכם המלצה לחיוב. אתם חייבים לזכור, התכנית העסקית שאתם תגישו לקרן, היא הפנים של העסק! וכלכלן של הקרן יבחן אותה, לכם היא חייבת להיות מעולה.

  כלכלן מנוסה יעזור לכם בהכנה של תוכנית עסקית מקצועית ואיכותית ואת כל זה הוא יעשה, בכתב שללא שגיאות, רשמי, קריא ובשפת כלכלני הקרן. אל תמנעו מעצמכם הלוואה דרך הקרן רק בגלל כמה טעויות כתיב.

  טעות שלישית – אי הצגת הדוחות הכספיים בתכנית

  הדוחות הכספיים שאתם מצרפים לתוכנית העסקית בזמן כשאתם מגישים אותה לכלכן של הקרן, אמורים להיות מפורטים ולהציג ניתוח רלוונטי ויסודי של הנתונים הכספיים בעסק. אתם לא יכולים רק להגיש לו מאזן של רווח והפסד. חלק זה של הדוחות הכספיים נועד על מנת שהכלכלן יוכל לראות בפירוט מה הולך אצלכם בעסק מבחינה כלכלית.

  הדוחות הכספיים שאתם מגישים לכלכלן הקרן אמורים לכלול בתוכם את הפרמטרים הבאים: חישוב נקודתי באחוזים, הצפת מידע פיננסי, ניתוח של המגמות הפיננסיות וביאורים רלוונטיים על הדוחות הכספיים, אלה יגדילו את הסיכוי שלכם לתשובה חיובית מהכלכלן של הקרן. אם אתם מגישים תוכנית של הון חוזר, רצוי וכדאי שתציגו חישוב של ההון החוזר התפעולי בעסק מהמידע של המאזן המבוקר בעסק, זאת על מנת לתת גושפנקה לצידוק ההון החוזר.

  אין לכם את הידע לעשות זאת? פנו לכלכלן \ יועץ עסקי מומחה!

  טעות רביעית – הנחות לא ריאליות בעת כתיבת התוכנית

  הנחות עסקיות שונות הן אלה שעליהן מתבססת כתיבה של תכנית עסקית, מאידך, תכנית שתתבסס על הנחות מציאותיות יותר ומבוססות יותר, תראה גם איכותית יותר. אחת מהטעויות שרוב בעלי העסקים עושים כאשר הם כותבם תכנית עסקית על מנת לקבל הלוואה מהקרן בערבות המדינה, היא הכנה של תוכנית עם כל מיני הנחות שאין בהן ממש, כאלה שכלכלני הקרן פשוט לא יכולים לקבל.

  לדוגמה – רוב הסיכויים שהצגה של תחזית פיננסית עם צפי גידול שנתי במחזור ההכנסות של 35 אחוזים יראה כ "אופטימי מדי" לכלכלנים של הקרן. כאשר מציגים לכלכן של הקרן תכנית עסקית עם הנחות חסרות ביסוס, יש לו נטייה לא להאמין בבקשה של בעל העסק. לכן, נכון יותר יהיה להגיש תכנית "שמרנית" יותר, גם אם הסכום שתצטרכו להלוות יהיה נמוך יותר, זה עדיף על קבלת דחייה.

  הכנת תכנית עסקית בעזרת כלכלן מומחה או יועץ עסקי מנוסה היא יתרון, מדוע אתם שואלים? מפני שאתם וכלו לקבל חוות דעת מקצועית על התחזיות הפיננסיות והנחות התוכנית.

  לחצו כאן לפרטים אודות הלוואה לכל מטרה בריבית נמוכה