fbpx

כל המידע על קבלת משכנתא ללא הון עצמי לרכישת נכס?

משכנתא ללא הון עצמי

משכנתא ללא הון עצמי – כשחשק להתבסס עם דירה משלך קורץ לך, לבנות את בית החלומות שלך לפי הצרכים האישיים שלך ושל משפחתך, ולא לחשוב יותר על מעברי דירה מייגעים ויקרים, אתה מוכן לעשות הרבה לשם כך.

אבל מה קורה כשהמציאות מכה ואין לכם את ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה, לא משנה כמה תרצו בכך?

במציאות של היום, בנק ישראל מגביל את גובה המימון הפיננסי לאזרחים לעד 75 אחוזי מימון בלבד, כאשר לצורך קבלת הלוואת משכנתא, תצטרכו שיהיה בידכם סכום של 25 אחוז מסך ערך הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש.

משכנתא ללא הון עצמי – מחיר למשתכן

משכנתא ללא הון עצמי – הרצון של המדינה לעזור ולבסס זוגות צעירים ולעודד משפחות צעירות להתיישב במקומות פחות אטרקטיביים כמו פריפריה למשל, כחלק מהרצון לפתח יישובים מסוימים, בנייה חדשה והתחדשות בלתי פוסקת לקידום אותם המקומות ושיפור האוכלוסיה, קיימת תוכנית המחיר למשתכן ממשרד השיכון והבינוי- אשר בעזרתה תוכלו לרכוש דירה בעזרת הון עצמי נמוך במיוחד של עד 100 אלף שקלים, אפילו עאם מדובר בפחות מ 25 אחוזים של הון עצמי.

חשוב לציין שיש לבדוק את הזכאות לתנאים מסוימים והזכאות להשתתף בתוכניות הסבסוד של מחיר למשתכן באתר משרד השיכון והבינוי.

EMI ביטוח משכנתא

עזר חברה לביטוח משכנתאות בע"מ היא חברת ביטוח מקבוצת, אשר תפקידה להעניק ביטוח משכנתא לבנק בעבור הכסף שאתם לווים.
בייחוד כשמדובר בלקיחת משכנתא בעלת אחוזי מימון גבוהים מאחר ואין ברשותכם הון עצמי מספק, הבנק מסתייג מהמהלך, אך כאשר מערבים חברת ביטוח משכנתאות, הביטוח בעצם נותן גיבוי לבנק, אשר עשוי להסכים לתת 90 אחוז מימון עבור רכישת הדירה שאתם כה ששים לה.

יש לציין שעד לפני כמה שנים האפשרות הזו הייתה קלה יותר להשגה כאשר בשנים האחרונות התנאים הוקשחו והדרך ל 90 אחוז מימון אינה קלה כמו שהייתה יותר, ולכן יש לברר היטב דרך הבנקים את כל האפשרויות הפרוסות לפניכם.

כמובן שזה לא פשוט עד כדי כך לעשות ביטוח למשכנתא וחברת הביטוח תקשה על הלקוח עד לקבלת האישור הסופי לביטוח והתנאים האופטימליים עקב הסיכון, וזאת לאחר שחברת הביטוח יבצעו מחקר מעמיק על ההתנהלות הכלכלית של הלקוח ויעשו את הבירורים הנדרשים בבנק למשכנתאות טרם העסקה, כאשר חברת הביטוח יהיו אלו שיעמדו מאחורי ההסכם, במידה והלווים לא יוכלו לעמוד בהחזרים לבנק בסופו של דבר.

כמובן שחשוב לציין כי חברת עזר לביטוח לא תבטח סתם כך בחינם, אלא שהיא תגבה מכם פרמיית ביטוח בעבור הביטוח, ויש לברר ישירות מול החברה את גובה הפרמייה.

ומאיפה לנו לקחת עוד 10 אחוז להון עצמי?!

ישנן אפשרויות רבות שניתן לחשוב עליהן, ויותר קל וריאלי יהיה להשיג סכום כזה מאחר והוא קטן יחסית.
קיימת אפשרות הלוואה מהבנק, כאשר כדאי שלא יהיה בנק למשכנתאות אלא תהיה זו הלוואה רגילה ולא בתנאי משכנתא, אשר אותם תצטרכו לנצל בהתאם.

כמו כן, ניתן לחשוב על אפשרויות נוספות להלוואות כמו מהמשפחה, על חשבון קרן ההשתלמות מהעבודות שלכם או על חשבון ביטוח המנהלים לדוגמא.

משכון נכס ההורים

ההוויה המשפחתית הינה עזרה ותמיכה לצורך התקדמות כל בני המשפחה ולכן אם יחסיכם עם הוריכם טובים דיו, תוכלו לעלות על הפרק את האפשרות למשכון הדירה שלהם, לטובת ההבטחה לחיים עצמאיים יותר עבור התא המשפחתי הקטן שלכם. עאשר ממשכנים נכס, ניתן לקבל בעבורו עד 50 אחוז מימון. כמובן שהבנק בודק לעומק תא מצבם הכלכלי והכנסות ההורים הרשומים כבעלי הנכס לצורך הביטחון להבטחת ההחזרים, כמו כל מי שלווה משכנתא. במילים אחרות- הוריכם מבצעים עבורכם מול הבנק מהלך של משכנתא הפוכה כאשר הכסף מיועד לכם. נותר רק לקבל את ברכת והסכמת ההורים.

כעת, משמשכנתם את בית ההורים, תוכלו להשתמש בכסף שקיבלתם ואיתו לקבל בבנק למשכנתאות עד 70 אחוז מימון.

שכירות דירה זולה

לעיתים, כדאי להסתכל למציאות בעיניים ולהבין שעליכם להתמתן. לא בהכרח תוכלו לרכוש דירה כפי שחלמתם מאחר ואין ברשותכם את הכסף הנדרש, אך כן תוכלו לבדוק אופציות זולות יותר לרכישה ולהרחיב את החיפושים לעוד כיוונים.

אתם לא חייבים לגור בדירה  הזו ואף יכולים לחשוב עליה כדירה להשקעה שאותה תוכלו להשכיר, לשחק עם מחירי השכירות לאופן בו תוכלו להרוויח ובעזרתו לאסוף את הכסף הדרוש עבור חיסכון לדירה.

לייעוץ נוסף תוכלו לפנות לעזרה בפורטל ההלוואות loan4all.

עוד מאמרים בנושא הלוואות

הלוואה לטיול אחרי צבא
הלוואה לטיול אחרי צבא

ההחלטה לצאת לטיול תמיד מרגשת, ההחלטה יכולה להיות מראש כמו לצאת לטיול מתוכנן היטב אחרי הצבא ולפעמים היא ספונטנית זה תלוי בבן אדם והאופי שלו

לקריאה»
הלוואה דיגיטלית - loan4all
הלוואה דיגיטלית

בדוק זכאות להלוואה והגש בקשה בדיגיטל,בחר סוג הלוואה, ציין סכום, וקבל הצעה להלוואה במהירות! הלוואה דיגיטלית – בדקו זכאות להלוואה בדיגיטל! לוחצים על הלוואה מיידית.

לקריאה»
הלוואה לBDI שלילי
הלוואה לבעלי BDI שלילי

בLoan4all תוכלו להגיש בקשה להלוואה לבעלי bdi שלילי גם אם סורבתם בבנק המאמר נסביר לך מה זה BDI שלילי? מהו דירוג האשראי?  לחצו ובדקו זכאות

לקריאה»
הלוואה כנגד נכס
מה הן הלוואות כנגד נכס?

עם אילו נכסים ניתן לממש בקשה להלוואות כנגד נכס ומה זה אומר. לפעמים החיים מאלצים אותנו לבקש הלוואה, הלוואות היום אפשר לקחת מבנקים ומגופי מימון חוץ

לקריאה»
הלוואה לרכב
הלוואה לרכב

בדוק זכאות הלוואת מימון לרכב והגש בקשה בדיגיטל, בחר סוג הלוואה, ציין סכום, וקבל הצעה להלוואה במהירות! רוצה לרכוש רכב ואין לך כסף בכדי לממן

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה