כל המידע על קבלת משכנתא ללא הון עצמי לרכישת נכס?

משכנתא ללא הון עצמי

משכנתא ללא הון עצמי – כשחשק להתבסס עם דירה משלך קורץ לך, לבנות את בית החלומות שלך לפי הצרכים האישיים שלך ושל משפחתך, ולא לחשוב יותר על מעברי דירה מייגעים ויקרים, אתה מוכן לעשות הרבה לשם כך.

אבל מה קורה כשהמציאות מכה ואין לכם את ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה, לא משנה כמה תרצו בכך?

במציאות של היום, בנק ישראל מגביל את גובה המימון הפיננסי לאזרחים לעד 75 אחוזי מימון בלבד, כאשר לצורך קבלת הלוואת משכנתא, תצטרכו שיהיה בידכם סכום של 25 אחוז מסך ערך הדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש.

משכנתא ללא הון עצמי – מחיר למשתכן

משכנתא ללא הון עצמי – הרצון של המדינה לעזור ולבסס זוגות צעירים ולעודד משפחות צעירות להתיישב במקומות פחות אטרקטיביים כמו פריפריה למשל, כחלק מהרצון לפתח יישובים מסוימים, בנייה חדשה והתחדשות בלתי פוסקת לקידום אותם המקומות ושיפור האוכלוסיה, קיימת תוכנית המחיר למשתכן ממשרד השיכון והבינוי- אשר בעזרתה תוכלו לרכוש דירה בעזרת הון עצמי נמוך במיוחד של עד 100 אלף שקלים, אפילו עאם מדובר בפחות מ 25 אחוזים של הון עצמי.

חשוב לציין שיש לבדוק את הזכאות לתנאים מסוימים והזכאות להשתתף בתוכניות הסבסוד של מחיר למשתכן באתר משרד השיכון והבינוי.

EMI ביטוח משכנתא

עזר חברה לביטוח משכנתאות בע"מ היא חברת ביטוח מקבוצת, אשר תפקידה להעניק ביטוח משכנתא לבנק בעבור הכסף שאתם לווים.
בייחוד כשמדובר בלקיחת משכנתא בעלת אחוזי מימון גבוהים מאחר ואין ברשותכם הון עצמי מספק, הבנק מסתייג מהמהלך, אך כאשר מערבים חברת ביטוח משכנתאות, הביטוח בעצם נותן גיבוי לבנק, אשר עשוי להסכים לתת 90 אחוז מימון עבור רכישת הדירה שאתם כה ששים לה.

יש לציין שעד לפני כמה שנים האפשרות הזו הייתה קלה יותר להשגה כאשר בשנים האחרונות התנאים הוקשחו והדרך ל 90 אחוז מימון אינה קלה כמו שהייתה יותר, ולכן יש לברר היטב דרך הבנקים את כל האפשרויות הפרוסות לפניכם.

כמובן שזה לא פשוט עד כדי כך לעשות ביטוח למשכנתא וחברת הביטוח תקשה על הלקוח עד לקבלת האישור הסופי לביטוח והתנאים האופטימליים עקב הסיכון, וזאת לאחר שחברת הביטוח יבצעו מחקר מעמיק על ההתנהלות הכלכלית של הלקוח ויעשו את הבירורים הנדרשים בבנק למשכנתאות טרם העסקה, כאשר חברת הביטוח יהיו אלו שיעמדו מאחורי ההסכם, במידה והלווים לא יוכלו לעמוד בהחזרים לבנק בסופו של דבר.

כמובן שחשוב לציין כי חברת עזר לביטוח לא תבטח סתם כך בחינם, אלא שהיא תגבה מכם פרמיית ביטוח בעבור הביטוח, ויש לברר ישירות מול החברה את גובה הפרמייה.

ומאיפה לנו לקחת עוד 10 אחוז להון עצמי?!

ישנן אפשרויות רבות שניתן לחשוב עליהן, ויותר קל וריאלי יהיה להשיג סכום כזה מאחר והוא קטן יחסית.
קיימת אפשרות הלוואה מהבנק, כאשר כדאי שלא יהיה בנק למשכנתאות אלא תהיה זו הלוואה רגילה ולא בתנאי משכנתא, אשר אותם תצטרכו לנצל בהתאם.

כמו כן, ניתן לחשוב על אפשרויות נוספות להלוואות כמו מהמשפחה, על חשבון קרן ההשתלמות מהעבודות שלכם או על חשבון ביטוח המנהלים לדוגמא.

משכון נכס ההורים

ההוויה המשפחתית הינה עזרה ותמיכה לצורך התקדמות כל בני המשפחה ולכן אם יחסיכם עם הוריכם טובים דיו, תוכלו לעלות על הפרק את האפשרות למשכון הדירה שלהם, לטובת ההבטחה לחיים עצמאיים יותר עבור התא המשפחתי הקטן שלכם. עאשר ממשכנים נכס, ניתן לקבל בעבורו עד 50 אחוז מימון. כמובן שהבנק בודק לעומק תא מצבם הכלכלי והכנסות ההורים הרשומים כבעלי הנכס לצורך הביטחון להבטחת ההחזרים, כמו כל מי שלווה משכנתא. במילים אחרות- הוריכם מבצעים עבורכם מול הבנק מהלך של משכנתא הפוכה כאשר הכסף מיועד לכם. נותר רק לקבל את ברכת והסכמת ההורים.

כעת, משמשכנתם את בית ההורים, תוכלו להשתמש בכסף שקיבלתם ואיתו לקבל בבנק למשכנתאות עד 70 אחוז מימון.

שכירות דירה זולה

לעיתים, כדאי להסתכל למציאות בעיניים ולהבין שעליכם להתמתן. לא בהכרח תוכלו לרכוש דירה כפי שחלמתם מאחר ואין ברשותכם את הכסף הנדרש, אך כן תוכלו לבדוק אופציות זולות יותר לרכישה ולהרחיב את החיפושים לעוד כיוונים.

אתם לא חייבים לגור בדירה  הזו ואף יכולים לחשוב עליה כדירה להשקעה שאותה תוכלו להשכיר, לשחק עם מחירי השכירות לאופן בו תוכלו להרוויח ובעזרתו לאסוף את הכסף הדרוש עבור חיסכון לדירה.

לייעוץ נוסף תוכלו לפנות לעזרה בפורטל ההלוואות loan4all.

תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים