fbpx

משכנתא דיסקונט – מסלולים משתלמים בתנאים נוחים

משגנתא דיסקונט

לקיחת משכנתא היא צעד משמעותי ולעיתים אף מסובך, אך בדיסקונט מציעים תהליך נעים, ידידותי ופשוט ללקוח, אשר יהפוך את התהליך לפחות מרתיע ממה שהוא ברוב הבנקים המתחרים.

אז למה דווקא משכנתא דיסקונט?

ישנם מגוון סוגים ומסלולים בבנקים שונים, משכנתא בנק הפועלים, משכנתא לאומי וגם משכנתא טפחות. אבל במאמר הזה בחרנו להתייחס ספציפית למשכנתא דיסקונט. כשאנחנו ניגשים להחלטה של לקיחת הלוואת משכנתא, ישנן לא מעט חששות והסתייגויות בדרך, אנחנו מבצעים את המחקר הטוב ביותר לגבי הכדאיות בכל שלב ומנסים להתכונן כמה שיותר טוב לקראת רכישת בית חלומותינו.

בדיסקונט מעניקים לכם כמה טיפים אשר יוכלו לעזור לכם להחליט על הצד הטוב ביותר.

תקציב

כשאתם בוחרים את הדירה, כדאי לבחור בזו שתוכלו לעמוד בתשלומים וההחזרים עליה, בין אם מדובר בתשלום החודשי על הרכישה לצד המשכנתא, לבין םא מדובר בתשלום החשבונות השוטפים לתחזוק הדירה שאותם לקחת בהחלט בחשבון כאשר מתכננים את תקציב ההוצאות שלכם.

בנוסף, עליכם לחשב דברים כמו שיפוץ במידה והדירה זקוקה לו, או האם מחיר הדירה נתון למשא ומתן מול הגורם המוכר? כאשר עשיתם את החישוב הכולל של כל הפקטורים אשר משפיעים על ההוצאות הראשוניות טרם הכניסה לדירה ואז ההוצאות החודשיות השוטפות, תוכלו לדעת ולחשב נכונה באם אכן תוכלו לעמוד בזה או שעליכם לוותר ולחזור לחפש דירה אחרת בסטנדרטים המתאימים לכם.

סכום המשכנתא הנדרשת

כאשר רוכשים דירה, לרוב זוהי רכישת דירה ראשונה כאשר ההון העצמי לא מספיק לרוב לכיסוי כל עלות רכישת הדירה ולכן נעזרים במקורות פיננסיים לצורך בקשת הלוואה אשר תשלים את הסכום הנדרש. אם ברשותכם הון עצמי בסכום גבוה, היתרון הוא שתוכלו להלוות פחות ובכך ההחזרים יהיו יותר נוחים ומהירים. ככל שההון העצמי נמוך יותר, הרי סכום ההלוואה הנדרשת גבוה יותר ובכך לוקח זמן רב יותר להחזירה.

עלויות הריבית

זה ידוע שכל הלוואה מגופים פיננסיים ,לרבות בנקים, כרוכים בתשלום ריביות עם ההחזר כך שמחשבים בסהכ את סכום קרן ההלוואה לצד הריבית ויחד יוצא סכום ההחזר החודשי אותו אתם חייבים לבנק.

את גובה ותנאי הריביות בדרך כלל קובע הבנק על פי אופי העסקה של רכישת דירה, כמובן בהתאם ליכולת ההחזר שלכם. חשוב להיעזר בנציג מהבנק אשר ילווה אתכם לקראת תחילת העיסקה ויעניק לכם את המשכנתא המשתלמת המתאימה לכם ביותר.

מס רכישה

חשוב לציין כי המדינה גובה בנוסף להכל גם מס רכישה, כאשר גובה המס נקבע לפי עלות הדירה. עליכם לדעת כי לעיתים ניתן לקבל פטור או הנחות בתשלומי המס ולכן כדאי לבדוק את האפשרות, לצורך הוזלת ההוצאה על הדירה.

פריסת תשלומי המשכנתא

כשמדובר במשכנתא, שהרי הכל נשען בסופו של דבר על הכסף. לכן, כדאי לבדוק לצד נציג הבנק את אפשרויות פריסת תשלומים באופן שבו תוכלו לקבל את התנאים המתאימים לכם ביותר עם חישוב היכולת הכלכלית שלכם כמו ההון העצמי הראשוני וכו.

מענקים מהמדינה

מדינת ישראל דוגלת בעזרה וקידמת משפחות צעירות ולכן מקיימת מסלולים שונים לתמיכה בזוגות צעירים אשר מעוניינים לרכוש דירה משלהם, כמו משרד השיכון והבינוי לדוגמא עם התוכנית ״מחיר למשתכן״.

התוכנית הזו מעודדת בעזרת סיוע משמעותי לאכלס זוגות צעירים בפריפריה, בשכונות חדשות ויישובים מסוימים בעזרת עזרה אטרקטיבית לזכאים לכך.
כדאי לבדוק את זכאותם וכניסה להגרלות משרד השיכון והבינוי וזאת תוכלו לעשות מול יועץ המשכנתאות בבנק דיסקונט.

תכנון הוצאות נוספות

לצד לקיחת משכנתא דיסקונט מהבנק, יש לקחת בחשבון כי זו ממש לא ההוצאה היחידה המסתכמת בהלוואת סכום כסף לרכישה וזה הכל, אלא שישנם עוד הוצאות לצד הסכום שעליכם לקבל מהבנק-
פעולות הכרחיות כמו פתיחת תיק משכנתא, תשלום לעורך דין שילווה ויעזור לכם בירוקרטית ומומלץ בעל חותמת נוטריון, ביטוח משכנתא, ולעיתים גם תשלום עבור ליווי אנשי מקצוע נוספים כמו שמאי להערכת שווי הנכס. ריהוט ומוצרים לדירה החדשה ועוד.

חשוב לדעת שככל שתשקלו היטב כל צעד כלכלי ותתכוננו מראש, כך תהיו מוכנים ומלאי ביטחון לקראת רכישת הדירה הראשונה שלכם.
פורטל ההלוואות loan4all יוכלו לכוון אתכם לנציגים המתאימים בבנק דיסקונט אשר יעזרו לכם לקראת המשכנתא בשמחה.

עוד מאמרים בנושא הלוואות

גמח הלוואות
גמח הלוואות

מה זה גמח הלוואות? איך ניתן לקבל הלוואה ללא ריבית? –  גמילות חסדים היא מצווה ביהדות והמשמעות שלה היא מתן עזרה לכל מי שזקוק לה,

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה