fbpx

משכנתא הפוכה – הלוואה לבני 60 ומעלה

משכנתא הפוכה

כולנו יודעים מה זו משכנתא, הלוואה לצורך רכישת דירה, שאותה בדרך כלל לוקחים מהבנקים בתנאים מאוד ייחודיים. אבל מה זו בכלל משכנתא הפוכה? באילו תנאים ניתן לקבל אותה ולמי היא מתאימה ומיועדת?

מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה נקראת גם משכנתא 60+, כאשר כשמה כן היא, הלוואה המיועדת לבני 60 ומעלה, בניגוד למשכנתא רגילה שאותה לוקחים מהבנקים לרוב אנשים צעירים אשר מעוניינים ברכישת דירה, את המשכנתא ההפוכה לוקחים מבוגרים כאמור, אשר יש כבר נכס בבעלותם וההלוואה ניתנת על חשבון הנכס ושיעבוד שלו.

לקיחת משכנתא זו היא בעצם הלוואה לכל דבר המיועדת לאנשים מבוגרים, בכדי לקבל כנגד הנכס השייך להם כסף אשר מגיע לרוב לצורך מימון כמו סילוק חובות, עזרה למשפחה, הוצאות על טיפולים רפואיים יקרים או כל מטרה אחרת לאחר הגעתם לגיל הפרישה ויציאה לפנסיה.

ניתן לקבל את המשכנתא ההפוכה גם מבנקים, חברת ביטוח וגם מחברות מימון אשר לוות כספים עבור מבוגרים אשר ברשותם נכס בבעלות מלאה- משמע סיימו את תקופת תשלום המשכנתאות שלהם על אותו הנכס, אך מעוניינים בהלוואת משכנתא ללא הון עצמי.
ההחלטה לשעבד את הנכס עבור קבלת הלוואה הינה הביטחון לקבלה עקב הבעלות על הנכס והאחריות להחזרים כראוי מצד הלווים, זאת למרות שחוקית יש לציין כי הלווים עדיין נשארים בעלי הנכס.

תנאי החזר של המשכנתא

לעומת משכנתא רגילה או כל הלוואה אחרת בעצם, אין תנאי החזר חודשיים במשכנתא הפוכה, כאשר החזר ההלוואה יכול להתבצע בעת מכירת הנכס שבבעלות הלווי, או לחילופין בעת פטירת הלווה והעברת הנכס כירושה בצוואה.

חלק מהתנאים לגובה ההלוואה נמדדים לפי שווי הנכס, וברוב הגופים הפיננסים אשר מעניקים הלוואת משכנתא הפוכה, ניתן לקבל את המשכנתא בתנאים דומים.
כאשר בגיל 60 ניתן ללוות כ15 אחוז מסכום שווי הנכס, ובגיל 90 ניתן להלוות אף 50 אחוז מהשווי, אך הריביות המתווספות לסכום ההלוואה הרצויה הינן ריביות בתנאים סטנדרטיים כמו של משכנתא רגילה.

כמו כן, בחברת המימון Loan4all, ניתן לקבל גם משכנתא פנסיונית, וזאת על ידי תהליך קל, מהיר ופשוט למשתמש, תוך התחשבות בלקוחות המבוגרים במיוחד אשר מתעניינים בקבלת הלוואת משכנתא הפוכה.

משכנתא דיגיטלית

בעולם של היום, אין צורך הכרחי בתהליך הארוך של הגעה פיזית לבנק או למשרדי חברת המימון, הישיבה הארוכה מול הנציגים וכל הבדיקות הבירוקרטיות, כאשר ניתן לקחת משכנתא דיגיטלית תוך דקות ספורות.

לצורך מילוי הבקשה לקבלת הלוואת משכנתא דיגיטלית, על הלווה להכין מראש לשליחה ברשת של מסמכיו האישיים הרלוונטים אשר מבקשים לאישור ההלוואה.

התנאים לקבלת משכנתא הפוכה

  • כאמור, על הלווה להיות בגיל 60+.
  • בעלות מלאה על הנכס אותו מעוניינים לשעבד.
  • שווי הנכס המינימלי של מיליון שקלים.
  • נכס מסודר ורשום על פי חוק, ללא חובות. חשוב ציין כי ניתן למחזר משכנתא קיימת ובמקומה להחליף למשכנתא הפוכה.
  • הצהרת הילדים של הלווים וחתימתם על מסמכי המשכנתא.
  • באם הנכס מושכר והלווים אינם מתגוררים בו, עליהם להמציא טופס שכירות תקף.
  • על בני 80+ להמציא ולצרף מסמכים רפואיים.

לאחר ההליך הבירוקרטי לבירור התנאים והזכאות, על הלווה לעבור הליך של שמאות עבור הנכס והערכת השווי שלו, לצורך החישוב של גובה ההלוואה האפשרית עבורו.

פירעון משכנתא הפוכה

חשוב לומר כי ניתן לפרוע את ההלוואה בכל זמן שתבחרו וזאת ללא קנסות וריביות על פירעון מוקדם, אך בגלל שמדובר בגיליאים מבוגרים והמצב הרגיש עקב הגיל, במידה ואחד הלווים נפטר, ליורשים של הנכס, שהם לרוב הילדים- ניתנת אפשרות לתקופה של שנה לצורך פירעון של ההלוואה.
יש לציין כי את הלוואת המשכנתא ההפוכה ניתן לפרוע על ידי מכירה של הנכס או על ידי מיחזור משכנתא, שהיא בעצם החלפת תנאי המשכנתא הקיימת על הבית בתנאי משכנתא חלופית במקומה.

מכיון שהלוואת משכנתא היא צעד גדול ומשמעותי, חשוב להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום אשר יוכלו ללוות אתכם בכל צעד בתהליך,  ובדיוק למטרה הזו קיימת חברת loan4all.

עוד מאמרים בנושא הלוואות

הלוואה מיטב דש
מיטב דש הלוואה

למיטב דש יש מסלולי הלוואות ללקוחות כל הבנקים, ריכזנו עבורכם את סוגי הלוואות המשתלמים ביותר עבורכם: בדוק זכאות להלוואה והגש בקשה בדיגיטל, בחר סוג הלוואה,

לקריאה»
הלוואה מהירה
הלוואה ללא בדיקת זכאות

בחר סוג הלוואה, ציין סכום, וקבל הצעה להלוואה במהירות! לפעמים אנחנו מגיעים למצב שאין לנו איך להמשיך הלאה, המשכורת קטנה ביחס להוצאות, נפל עלינו חודש

לקריאה»
הלוואה מיידית
הלוואה אונליין

בדוק זכאות להלוואה און ליין,בחר סוג הלוואה, ציין סכום, וקבל הצעה להלוואה במהירות! כולנו מכירים את הדרך המסורתית לקבלת הלוואה, הנסיעה לסניף הבנק בשעות הכי

לקריאה»
הלוואה קטנה מיידית
הלוואה קטנה מיידית

הלוואה היא צורך שיכול לפגוש אותנו בהרבה מאוד מקרים. לא פעם הבחירה הטבעית שלנו יכולה להיות הבנק, בתור מי שיכול לספק לנו הלוואה, אולם אנחנו

לקריאה»
כסו את המינוס שלכם
כסו את המינוס שלכם

כסו את המינוס שלכם בעזרת הלוואה חוץ בנקאית הלוואה שאתם לוקחים מהבנק שלכם כדי לכסות את החוב שלכם לבנק ואת משיכת היתר שלכם עלולה לקלוע

לקריאה»
הלוואה לאופנוע
מימון לאופנוע

חולמים על אופנוע אבל זקוקים למימון? בדקו את זכאותכם למימון לאופנוע! מרבית האנשים בעולם משתמשים בכלי תחבורה פרטיים על מנת לנוע ממקום למקום, כלי תחבורה

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה