fbpx

מחשבון משכנתא

Mortgage Culator

מהו מחשבון משכנתא?

אחת ההחלטות העומדות בפנינו לפני רכישת דירה, היא בחירה בהלוואת משכנתא מתאימה ומיטבית עבורנו, כזו שגם תסייע במימון העסקה וגם תהיה נוחה לפירעון. הדרך הנגישה והמהירה ביותר לברר את כל אלה ועוד, היא שימוש במחשבון משכנתאות. אז מהו מחשבון משכנתאות? כיצד הוא יוכל לסייע לכם? ואילו עלויות הוא מגלם? כל המידע בהמשך!

בדוק זכאות להלוואה והגש בקשה בדיגיטל,
בחר סוג הלוואה, ציין סכום, וקבל הצעה להלוואה במהירות!

איזו הלוואה זו?

הלוואה פרטית

הלוואה עסקית

מה סכום ההלוואה?

{{form.range}}
500,000₪
10,000₪
{{errors}}

מהי מטרת ההלוואה?

לעסק קיים
לעסק חדש
רכישת נכס לעסק
הלוואה כנגד נכס
הלוואה משלימה להון עצמי
הלוואת בלון
אחר

מלאו את הפרטים בשביל לעבור לשלב הבא

{{errorName}}
{{errorPhone}}

מהו סוג העסק?

עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע״מ
תאגיד

מהו תחום העסק שלך?

פיננסים, ביטוח, ניהול או משק בית
מסחר קמעונאי וסיטונאי
חינוך, בריאות, פנאי ונופש, רווחה וסעד
שירותי אירוח ומזון
תחבורה, אחסנה, דואר ובלדרות
תשתיות, בניה ונדל"ן
מסחר ותיקון כלי רכב מנועיים
ייצור ותעשייה
חקלאות, ייעור ודייג, כריה וחציבה

כמה שנים העסק פעיל?

מתחת לשנה
שנה עד שנתיים
שנתיים עד חמש
חמש ומעלה

האם העסק מוגבל בבנק?

כן
לא

האם לעסק יש צ'קים חוזרים?

כן
לא

האם היו עיקולים?

כן
לא

מה היה המחזור שלך בשנת 2021?

עד 250
250-מיליון
מיליון עד 2
2 עד 5
5 ומעלה

האם העסק הרוויח בשנת 2020/2021/ או בשניהם?

כן
לא

האם יש בבעלות העסק נכס?

כן
לא
יותר מנכס אחד

{{this.form.name}}, יצאת זכאי לקבלת הלוואה

בשעות הקרובות נציג מטעם גוף פיננסי ייצור קשר ויספק לך עד 10 הצעות להלוואה בתנאים משתלמים.

בדוק זכאות להחזרי מס מהמדינה ב-4 שאלות בלבד, זה לוקח 15 שניות:

ב-6 השנים האחרונות: השכר שלך (או של בן/בת הזוג) היה מעל 6,000 ש"ח?

כן
לא

מה סכום ההלוואה?

{{form.range}}
500,000₪
10,000₪
{{errors}}

מהי מטרת ההלוואה?

לימודים
סגירת חובות
עזרה לבן משפחה
רכישת רכב
שיפוץ בית
הלוואה כנגד נכס
הלוואה משלימה להון עצמי
הלוואת בלון
סיבה אחרת

מלאו את הפרטים בשביל לעבור לשלב הבא

{{errorName}}
{{errorPhone}}

מצב משפחתי?

רווק
נשוי
גרוש
אלמן
הורה יחידני
ידוע לציבור

היכן אתה מתגורר?

שכירות
אצל ההורים
אחר

האם יש ברשותך נכס?

כן
לא
יותר מאחד

מה גובה המשכנתא הקיימת על הנכס\ים?

עד חצי מיליון ש"ח
חצי עד מיליון ש"ח
יותר ממיליון ש"ח
אין משכנתא

מצב תעסוקתי

שכיר
עצמאי
פנסיונר
לא עובד
עתודאי

האם קיימות הלוואות נוספות?

כן
לא

האם חזרו צ'קים או הוראות קבע?

כן
לא

האם אתה מוגבל בבנק?

כן
לא

האם ברשותך קופות גמל, קרנות השתלמות או קרן פנסיה ללא שיעבוד?

כן
לא

האם ברשותך כרטיס אשראי (לא דיירקט)?

כן
לא

{{this.form.name}}, יצאת זכאי לקבלת הלוואה

בשעות הקרובות נציג מטעם גוף פיננסי ייצור קשר ויספק לך עד 10 הצעות להלוואה בתנאים משתלמים.

בדוק זכאות להחזרי מס מהמדינה ב-4 שאלות בלבד, זה לוקח 15 שניות:

ב-6 השנים האחרונות: השכר שלך (או של בן/בת הזוג) היה מעל 6,000 ש"ח?

כן
לא

ב-6 השנים האחרונות: שילמת (או בן/בת הזוג) מס הכנסה?

כן
לא

ב-6 השנים האחרונות: החלפת (או בן/בת הזוג) מקום עבודה?

כן
לא

ב-6 השנים האחרונות: נולד לך ילד?

כן
לא

האם משכת (או בן/בת הזוג) כספים מקרן פנסיה, קרן השתלמות או קופת גמל ושילמת מס?

כן
לא
{{this.form.name}},כל הכבוד! השלמת בהצלחה בדיקת זכאות להחזרי מס מהמדינה! בתוך מספר שעות ישוב אלייך גורם מוסמך אשר יסייע לך לממש את הזכויות שלך מול מס הכנסה. החזר מס מקסימאלי - בדיקת זכאות ללא עלות - התשלום בעבור השירות לפי הצלחה - לא החזרת? לא שילמת!

מחשבון משכנתא מיועד לכל מי שרוצה לקנות נכס ורוצה לחשב את ההחזרים החודשיים שלו. כמו כן, המחשבון עוזר לכם לדעת כמה משכנתא תוכלו לקבל מהבנק, כמה תחזירו בכל חודש לפי המסלולים השונים וכמה כסף תוכלו לגייס ממקורות שונים כדי לקנות דירה. צריכים הון עצמי כדי לממן את הנכס במשכנתא? תצטרכו לענות במחשבון גם על פרטים כמו האם מדובר בקניית דירה ראשונה או שיפור תנאי המגורים והחלפת הנכס שכבר יש לכם, אן האם מדובר בנכס נוסף להשקעה. אנשים רבים מגלים שקניית נכס להשקעה הופכת להיות כדאית להכנסה פסיבית כמו בתקופה זאת ולכן מוכנים להשקיע את הכסף ולקחת עוד הלוואה כנגד נכס או משכנתא.

רוכשי דירות או נכסי נדל"ן אחרים, נזקקים ברוב המקרים להלוואת משכנתא, הלוואה הניתנת לצורכי דיור. 

אבל איך יודעים באיזו משכנתא לבחור מתוך מה שמציעים הבנקים למשכנתאות? איך יודעים איזה סכום ניתן ללוות, באיזו דרך נתבקש להחזיר אותו, מה יהיה גובה ההחזר החודשי והאם נוכל לעמוד בתנאים? כאן נכנס לתמונה מחשבון משכנתאות. 

איזה מחשבון משכנתא מומלץ?

במידה ואתם רוצים לחשב את גובה המשכנתא שלכם אתם מוזמנים לחשב דרך מחשבון משכנתא מתקדם ולקבל את תמהיל המשכנתא המתקדם ולחשב את ההחזר החודשי שלכם .

מדובר בכלי אמין וחינמי, שיכול לחסוך הרבה כאב ראש והרפתקאות מיותרות, מאחר שהוא מאפשר להעריך את הסיכונים מול הסיכויים בצורה נאמנה. שורת הסיכום במחשבון משכנתאות, תספק מידע על עליית ריבית המשכנתא וכמה הוסיפה על הקרן ולמעשה תסכם את העלויות הכרוכות בהלוואה.

מהו מחשבון משכנתאות ואיך הוא עובד?

מחשבון משכנתאות מציע שיטה לחישוב גובה ההחזרים החודשיים על הלוואת משכנתא במסלולים שונים. המחשבון משקלל נתונים כמו תמהיל ההלוואה, שיעורי הריבית המצטברים, הסיכונים, הכנסותיו הקבועות של הלווה וכדומה. 

כדי להשתמש במחשבון משכנתאות, יש להזין לתוכו נתונים לגבי ההלוואה. את אורך תקופת ההלוואה בחודשים, את תמהיל המשכנתא, את לוח הסילוקין, אחוז הריבית והסכום הרצוי לסילוק. 

יש להקפיד שפרטי ההלוואה שאתם מזינים, יהיו מורכבים מכל מסלולי המשכנתא שבחרתם. כדי לקבל תמונה מלאה ומפורטת יותר, כדאי לשקלל את גובה ההחזר החודשי, גם במקרה שריביות המשכנתא יעלו עם הזמן ולהכליל בחישוב ההחזר, גם את עלות הפרמיה שיש לשלם על ביטוח המשכנתא.  

מומלץ בנוסף על כך, לחשב את ההלוואה לפי לוחות סילוקין שונים, להשוות בין מסלולי משכנתא שונים ולקחת בחשבון גם את מדד הממוצע השנתי. ההשוואה בין מסלולי המשכנתא צריכה להיות מלאה ומקיפה. לאחר שקבעתם את תמהיל המשכנתא הרצוי והמתאים לכם, ניתן להשוות בין ההצעות של הבנקים השונים, באמצעות מחשבון משכנתאות.

סוגים של מחשבון משכנתאות ומה זה לוח סילוקין? 

שיטת ההחזר של הלוואה, נקראת "לוח סילוקין". שלושה לוחות הסילוקין העיקריים כיום בישראל לחישוב החזרי משכנתא, הם "לוח שפיצר" הוותיק יותר, "לוח קרן שווה" ו"לוח בולט" (המכונה גם הלוואת בלון או הלוואת גישור). 

לוח שפיצר, קובע שההחזר החודשי המוטל על הלווה, יישאר קבוע (בכפוף לעליות או ירידות במדדים ובריביות), לכל אורך תקופת ההלוואה, אך התשלום על הריבית והקרן ישתנו בכל חודש. הלוח מאפשר לחשב את הסכום שיופרש להחזר הריבית ולהחזר הקרן ומאפשר ודאות ומניעת הפתעות לא נעימות.    

על פי לוח קרן שווה, ההחזר החודשי על חשבון הקרן קבוע בכל חודש. התשלום על חשבון הריבית, לעומת זאת, יורד בין חודש אחד למשנהו.

לוח בולט, קובע החזר חודשי של הריבית על הקרן. את סכום הקרן עצמו, מחזיר הלווה רק בסוף תקופת ההלוואה. 

מחשבוני מחזור משכנתא ומחיר למשתכן

מחשבון משכנתאות מסוג נוסף, הוא "מחשבון מיחזור משכנתא".

מחשבון משכנתא מסוג זה מתאים למקרים בהם הלווה מעוניין להחליף מסיבה כלשהי את מסלול המשכנתא שלו במסלול עם תמהיל אחר, אם באותו בנק או בבנק אחר. 

חישוב נוסף דרך מחשבון מיחזור משכנתא, יכול להראות ללווה נתונים כמו מה יהיה שיעור ההחזר החודשי החדש, מה יהיה גובה עמלת הפירעון המוקדם ומהו פוטנציאל החיסכון על הריביות, הקיים במעבר בין מסלולי המשכנתא השונים.  

תוכלו לחשב גם דרך מחשבון משכנתאות קיים גם לשימושם של הזכאים במסגרת פרויקט "מחיר למשתכן" של שר השיכון לשעבר משה כחלון, אשר יצא לדרך בשנת 2015. הפרויקט מאפשר למי שנזקק לכך, לקבל משכנתא באחוזי מימון גבוהים לצורך קניית דירה במחירים מסובסדים. 

גובה ההלוואה במסגרת פרויקט מחיר למשתכן, נקבע על פי מדדים כמו אחוזי נכות, שנות שירות בצבא, מספר ילדים, ותק בישראל וכדומה. מחשבון משכנתאות של פרויקט מחיר למשתכן, יכול להדגים ללווים במסגרתו, מה יהיה גובה ההלוואה שהם יכולים להיות זכאים לה, את חישוב מדרגות המימון ועוד.

חשיבות שימוש נכון במחשבון משכנתאות ולמה אתם צריכים יועץ השקעות?

השימוש במחשבון משכנתאות, יכול לאפשר ללווה להבין מה תהיה עלותה הכוללת של הלוואת המשכנתא שהוא עומד לקחת, כשהוא לוקח בחשבון את הקרן, הריבית וההצמדה. מסיבה זו, מחשבון משכנתאות משמש ככלי מרכזי בידי לווי משכנתאות בישראל, בדרכם לחשב את כדאיות המהלך. 

שימוש במחשבון משכנתאות נותן ללווה הערכת מצב ריאלית, המאפשרת לו להתנהל בצורה הנכונה לאורך תקופת ההחזר. מדובר בכלי שהוא אמין, אשר לוקח בחשבון משתנים רבים, כדי להגיע לחישוב ההחזר החודשי של הלוואת משכנתא. 

במחשבון משכנתאות ניתן להזין את ההחזר החודשי המקסימלי שאתם יכולים לעמוד בו ולקבל את גובה המשכנתא שיתאפשר לכם לקחת, או להיפך, להזין את סכום המשכנתא ולקבל אפשרויות של החזר חודשי עבורה.  

שורת הסיכום במחשבון משכנתאות, יכולה להראות, בהתאם לנתונים שהזנתם, מה צפוי להיות ההחזר החודשי במסלול המשכנתא שבו בחרתם. 

אבל עדיין, למרות חיוניותו של מחשבון משכנתאות, כדי לקבל תמונה מלאה על כל הנתונים, בעיקר הוצאות נלוות כמו ביטוחים, מיסים וכיוצא באלה, כדאי להסתייע בליווי של יועץ משכנתאות.

יועץ משכנתאות הוא בעל בקיאות בתחום, יודע לרדת לפרטים הקטנים שמצריכים ידע וניסיון ויוכל לחסוך לכם הרבה תלאות בדרך להשגת הלוואת המשכנתא. ליווי מקצועי כזה, יחסוך מכם את הצורך לבצע את ההתקשרות ואת המשא ומתן מול הבנקים למשכנתאות ויבטיח גיבוש של תמהיל משכנתא הכולל את התנאים הטובים ביותר ואשר  ישרת אתכם בצורה הנאמנה ביותר. 

אילו עלויות מחשבון משכנתאות מגלם? 

מחשבון משכנתאות בנוי כטבלה עם עמודות, בהן יש להזין את הנתונים השונים של ההלוואה כמו הסכום, המסלול, שיטת ההחזר, תקופת הלוואה, הריבית הנומינלית השנתית והמדד.

כמובן שיש לבחור תחילה את מסלול ההלוואה הרצוי מבין אלה הקיימים כיום בשוק, כמו הלוואת פריים, הלוואה קבועה צמודה, קבועה לא צמודה ועוד.  

בנוסף, מומלץ לחשב באמצעות מחשבון משכנתאות גם את ההוצאות הנלוות להחזר המשכנתא, כמו רכישת ביטוח משכנתא וביטוח מבנה, הצהרת רכישה לרשות המיסים, עלויות שמאי, רישום בטאבו, מס רכישה ועוד. 

כדי לוודא שתנאי הריבית שהציע לכם הבנק נמצאים בטווח הנורמה, ניתן לערוך סוג של סימולטור משכנתאות, עם הריביות המומלצות לכל מסלול משכנתא. 

אם בחרתם במסלול צמוד מדד, עליכם להזין במחשבון משכנתאות את מדד המחירים לצרכן הצפוי, על פי הערכתכם.  

מחשבון משכנתאות: כלי הכרחי בעסקת רכישת נדל"ן 

לסיכום, השימוש במחשבון משכנתאות הוא הכרחי, לפחות כצעד ראשון, כאשר מבקשים לקחת הלוואת משכנתא לצורך רכישת נדל"ן, בצורה אחראית ומבוקרת. 

מחשבון משכנתאות הוא כלי זמין, יעיל וחינמי, אך יש לדעת להשתמש בו בצורה הנכונה. התוצאה שמחשבון משכנתאות נותן, תלויה בנתונים שאתם הלווים מזינים אליו ולכן הדיוק שלה מותנה בדיוקם של הנתונים. 

תוצאה שאינה מסתמכת על מחשבון משכנתאות, היא כללית מדי, אינה מדויקת ועלולה להטעות אתכם וליצור מצג שווא לגבי היכולת שלכם לעמוד בהחזרי ההלוואה, מה שעלול להביא בהמשך להסתבכות בהוצאות מיותרות ולכן עדיף להסתייע במחשבון משכנתאות לצד ייעוץ מקצועי. 

עוד מאמרים בנושא הלוואות

הלוואה לקניית משאית
צריכים הלוואה לקניית משאית?

בדוק זכאות הלוואת מימון לרכב והגש בקשה בדיגיטל,בחר סוג הלוואה, ציין סכום, וקבל הצעה להלוואה במהירות! החלטתם להגדיל את חברת ההובלות שלכם ואתם מעוניינים לקנות

לקריאה»
הלוואה מיידית חוץ בנקאית
הלוואה מיידית חוץ בנקאית

ישנם מצבים בחיים שאנחנו נקלעים לתוך סיטואציה ואנחנו צריכים פתרון מיידי, הלוואה מיידית חוץ בנקאית היא הדרך המהירה ביותר לקבל הלוואה. החיים מוליכים אותנו בדרכים

לקריאה»
הלוואה ללא בדיקה - loan4all
הלוואה ללא בדיקה

ישנם מצבים בהם אנחנו בסך הכל רוצים לעשות שיפוץ בבית, לפתוח עסק או להחזיר חוב שיושב עלינו ללא מנוח. אנחנו מגיעים לבנק עם ציפיות גבוהות

לקריאה»
הלוואה מהירה
הלוואה ללא בדיקת זכאות

לפעמים אנחנו מגיעים למצב שאין לנו איך להמשיך הלאה, המשכורת קטנה ביחס להוצאות, נפל עלינו חודש מורכב עם הוצאות בלתי צפויות שקשה לנו לעמוד בהם

לקריאה»
הלוואה לBDI שלילי
הלוואה לבעלי BDI שלילי

בLoan4all תוכלו להגיש בקשה להלוואה לבעלי bdi שלילי גם אם סורבתם בבנק המאמר נסביר לך מה זה BDI שלילי? מהו דירוג האשראי?  לחצו ובדקו זכאות

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה