הלוואה לעסק

הלוואה לעסק

בוודאי שכל עסק, בשלב כלשהו בחייו, עשוי להזדקק להלוואה – בעדיפות לכזו בתנאים נוחים. לעיתים כדאי לשקול ברצינות הלוואה לעסק מהמדינה, הלוואה בערבות המדינה שבה המדינה ערבה לכ 80% מההלוואה וכל השאר הבנק לוקח את הסיכון. מדוע הלוואה בערבות מדינה או בכלל הלוואה לעסק אתם שואלים?

למה לבקש הלוואות מדינה לעסק?

הלוואה לעסק היא לא עניין שפשוט לקבל ולעיתים הלוואות מדינה עשויות להקל על העניין ולסייע לעסק למנף את עצמו טוב יותר. הלוואות מדינה ניתנות עם תנאים נוחים למדי, מה שמאפשר יצירת אופטימיזציה טובה יותר בתמהיל האובליגו העסקי. בעלי עסק רבים בוחרים לקבל הלוואות מדינה, כאשר החלופה המוצעת על-ידי הבנקים אינה נוחה במיוחד, בעיקר מבחינת ריבית ותנאי החזר.

מתי כדאי לקחת הלוואה בערבות מדינה?

ישנם שלושה מקרים שכיחים בהם כדאי לקחת הלוואה מסוג זה:

  • העסק הוא בעל אובליגו בנקאי גבוה, כך שהבנק מציע לו הלוואות בריבית גבוהה בלבד. לכל עסק יש בבנק מכסה מסוימת שמעליה הפקיד אינו רשאי לאשר מבלי להיכנס למורכבויות ביורוקרטיות. קיימת מכסת ניצול אשראי בה כל הלוואה נוספת נמצאת תחת סיכון גדול מבחינה עסקית; במקרה כזה, העסק יכול לקבל הלוואה רק כאשר הוא מביא ביטחונות רבים הוא משלם בריבית גבוהה. כחלופה לכך, יכול הסק לגייס הלוואה שחייבת להינתן עם ריבית שאינה גבוהה מהפריים + 3.5% ל-5 שנים, עם דרישת ביטחונות. לעניין הפריים ניתן לבחון באתר כאן
  • העסק ניצל את מסגרת האשראי שלו. בעלי עסק רבים עשויים שלא להבין זאת כהלכה, אולם מסגרת אשראי בנקאית ניתנת כרשת ביטחון בלבד שעסק אינו אמור להתנהל בה, זאת כיוון שכאשר עסק מתנהל במסגרת, הוא משלם ריביות. כאשר עסק מגייס הלוואה בערבות מדינה הוא יכול לסגור עו"ש שלילי ולהתנהל ביתרה חיובית. באופן זה העסק מצמצם עלויות מימון.

מה שעוד כדאי לדעת על הלוואות מדינה

הלוואת מדינה מאפשרת לגייס אשראי במינוף יותר גבוה מול הבנק. עם ערבות מדינה שהוא מקבל, העסק יכול להעניק פחות ביטחונות לבנק, מה שמאפשר לו לגייס סכום גבוה יותר להלוואה, או לא לוותר על ביטחונות בכמות גדולה.

הלוואות לעסקים בערבות מדינה הן זולות יותר מהלוואות מהבנק – מבחינת ריבית, מבחינת החזר חודשי ומבחינת יכולות מינוף.

תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים