הלוואה חוץ בנקאית – כל מה שחשוב שתדעו 

הלוואה חוץ בנקאית מיידית

הלוואה חוץ בנקאית | העשור האחרון מביא עמו הרבה מאד תובנות בכל מה שקשור לעולם ההלוואות. ובכלל, השנתיים האחרונות עם פרוץ הקורונה הביאה הרבה מאד עסקים קטנים וגם אנשים פרטיים שהם לא בעלי עסקים לסיטואציה לא פשוטה.

סיטואציה שבה הרבה אנשים פשוט נאלצו או לשבור חסכונות, או לקחת הלוואות על חשבון חסכונות. פיקדונות, או גם לקחת פשוט הלוואות ללא שום חיסכון בצד. עם כל אלו, הגיע לעולם המושגים שלנו גם הדירוג האישי לאשראי, שבעצם מאגד בתוכו את כל הפעולות הפיננסיות שלנו מבחינת קבלת הלוואות ומסגרות אשראי. ועל סמך הדירוג האישי, למעשה גופים פיננסיים יכולים לדעת האם יש כדאיות לתת לנו הלוואה זו או אחרת.

אם כך ללא שום ספק, הלוואה חוץ בנקאית הפכה להיות מושג נפוץ, אבל האם באמת כולם יודעים מהו אומר ומה עומד מאחוריו? לפני שאתם כבר ניגשים אל המוסדות השונים, הארגונים, חברות הביטוח או חבורת האשראי כדי לקחת הלוואה חוץ בנקאית, חשוב שתכירו אותה לפני כן.

הלוואה חוץ בנקאית – נעים להכיר

הלוואה חוץ בנקאית משווקת למעשה גם בתור הלוואה לכל מטרה כאשר היא לא הלוואה שאתם לוקחים מהבנק, אלא מגוף חוץ בנקאי. גוף חוץ בנקאי הוא חברת אשראי, קרנות אלו ואחרות, חברת ביטוח, חברת אשראי ועוד גופים פיננסיים.

הלוואה חוץ בנקאית לוקחים לרוב כשהבנק לא מעניק מסגרת אשראי רלוונטית. להלוואה חוץ בנקאית יש מגוון של יתרונות. ביניהן, העובדה שהיא לא סוגרת את מסגרת האשראי הבנקאית ומאפשרת חלוקה נוחה לתשלומים.

בנוסף, הן לטווח ארוך, מתאפשרות גם מתוך קופות גמל או קרנות השתלמות ובגדול מאפשרות פיתרון קל ונוח גם מבחינת הריבית, והעמלות. אך כמו כל הלוואה, מומלץ כן לוודא ולבדוק האם כדאי לכם לקחת אותה.

כשאתם ניגשים לתהליך, אל תעשו זאת לבד. התייעצו עם אנשי המקצוע המתאימים בנושא.

עם כל הקלות והנוחות של הלוואה לכל מטרה יש סיבות לכך שאנשים לוקחים הלוואה חוץ בנקאית מעבר לרצון שלא לחסום את מסגרת האשראי בחשבון, ולרוב הן:

 • שיפוץ דירה
 • שיפוץ משרד
 • מעבר דירה
 • לימודים
 • רכישת רכב
 • חופשה
 • חגים
 • טיפול שיניים
 • נסיעות לחו"ל
 • טיפולים רפואיים
 • תיקון רכב
 • עזרה לילדים
 • אירועים משפחתיים

האם זה כדאי?

זוהי ללא שום ספק שאלת השאלות. באופן כללי, נאמר לכם שלא מומלץ לקחת הלוואות אלא כן להשתמש בכספים שברשותכם. אך זה נחמד לכתוב את זה בלי להיות הנפש הפועלת. הריאליות היא שבני האדם זקוקים לסיוע בכספים של מגוון סיטואציות כמו שתיארנו מקודם.

כעת כאשר אתם יודעים מהן הסיבות לקחת הלוואה חוץ בנקאית ולמה זה כדאי, מומלץ גם לחשוב מי הם הגופים שמהם כדאי לקחת הלוואות, ולמה בעצם אתם חותמים על הסכמים כאשר אתם לוקחים הלוואה זו או אחרת.

מן הסתם, כשאנחנו לוקחים הלוואה אנחנו חותמים על מסמכים שיש להם השלכות משפטיות. לרוב, אי תשלום ההלוואה גורר לא מעט בעיות ביניהן ריביות גבוהות, הסדרי תשלומים להם יש עוד כספים שמתווספים. עורכי דין, תיקי הוצאה לפועל ועוד.

כאשר אנחנו מבצעים את השיקול הזה, מומלץ לקחת בחשבון את כל הפרמטרים ולא להיות שקועים באופוריה של קבלת הכספים.

תוכן ממומן: הלוואה בערבות מדינהמתי כדאי לכם לקחת הלוואה לעסק שלכם?

האם הלוואה כזו היא הפיתרון האידיאלי?

כשמתבצעת לקיחת הלוואה בפועל, זוהי לא תחושה מדהימה. אתם פתאום מרגישים שאתם צריכים שמישהו יסייע לכם, ילווה לכם כסף, וזו לא תחושה נעימה. זה גורם לכם להרגיש שאםת לא מסתדרים לבד, גם אם זהו גוף שאתם לווים ממנו ולא אדם פרטי.

החתימה על ההסכם, על החוזה, גורמת לכך שדברים יהיו ברורים בין הלווה למלווה ובגלל זה מומלץ לשים לב גם על מה אתם חותמים. שימו לב לשעור הריבית, להתחלת העסקה ולסיום העסקה. האם ההחזר והתנאים הם כפי שנאמר לכם? ומהו תקנון החברה המלווה.

שניה לפני שאתם חותמים על ההלוואה חשבו האם אתם באמת צריכים את ההלוואה הזאת? האם אתם יכולים לחסוך את סכום ההלוואה, להקטין אותו? את הריביות? קל מאד לקחת את ההלוואה בלי לחשוב קדימה. רגע לפני שאתם חותמים, עברו על כל ההסכמים, תראו איך אתם יכולים להקל על עצמכם ועל התקציב שלכם.

חשוב שתדעו שלקיחת הלוואה זהו לא הפיתרון להתנהלות כלכלית לא נכונה. חשבו על כך כמו על פלסטר, זה בא לסייע לכם ולהקל עליכם. אך על מנת לפתור בעיות כלכליות, יש לשנות התנהגות כלכלית.

שינוי של התנהגות כלכלית בא בהדרכות שונות, בצמצומים, ולא בהגדלת החבויות. איך תצמצמו את ההוצאות?

אפשר לא לקנות את הרכב הכי חדש, לאכול פחות במסעדות בחוץ, לא להשתמש בכרטיסי אשראי אלא לעבור לשימוש במזומן בלבד. כך תרגישו את הכסף יותר, אפשר לבצע הגדלת הכנסות באמצעות משרה נוספת או פרילנסרים ועוד מגוון של אפשרויות אלו ואחרות שמביאות לחסכון משמעותי וקיצוץ בהוצאות.

כמובן שכל מקרה לגופו, ולא כל אחד או לוקחים הלוואה מאותן הסיבות. חשוב כן תמיד לבחון שאפשר לבצע החזרי ההלוואה ולא להגיע למצב שבו אתם נתקעים עם חבויות גבוהות יותר מההכנסות.

הלוואה חוץ בנקאית – לסיכום

 • הלוואה בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית, לשתיהן יש יתרונות וחסרונות וכל עניין אינדיבידואלי.
 • תוכלו לקבל הלוואות חוץ בנקאיות דרך חברות כרטיסי האשראי, גופים למימון ישיר וגם חבורת ביטוח.
 • מומלץ לקחת הלוואה בנקאית כאשר מדובר בסכומים של עד עשרות אלפי שקלים, ולתקופות בינוניות בלבד.
 • שני לפני שאתם לוקחים הלוואה, בדקו איך תוכלו לחסוך את ההלוואה ולחסוך את ההוצאות.
 • כשאתם בוחרים את החברה ממנה תיקחו את ההלוואה עשו זאת לאחר המלצות, ובדיקות מדוקדקות.
תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים