הלוואות מיידית למוגבלים

  החיים הכלכליים של מרבית האנשים בארץ דינמיים, עליות וירידות כלכליות משפיעות עלינו לאורך כל חיינו. כשאנחנו בעלייה אנחנו לא מתלוננים והחיים מאושרים עד הגג, כשאנחנו במצבי ירידה כלכלית תחושת המחנק עולה בנו והלחץ הכלכלי גובר. מה עושים במצב שחשבון הבנק מוגבל וההוצאות ממשיכות לרדת? ממי ניתן לקבל הלוואה מיידית למוגבלים ומה התנאים?

  מתי חשבון מוגדר כמוגבל?

  כל בנק מסחרי בישראל יגביל חשבונות של לקוחותיו במקרה של שיקים חוזרים כי אין כיסוי לשיקים בחשבון. לא מדובר חזרת שיק בודד אלא אם חזרו 10 שיקים ומעלה באותו החשבון בפרק זמן של שנה אחת. הגדרת הבנק במצב שכזה נקראת "הגבלה בנסיבות רגילות". במידה ויש לאותו אדם שני חשבונות בנק ובשני חשבונות הבנק שלו חזרו לו השיקים עקב חוסר כיסוי, אזי מצב זה נקרא "הגבלה בנסיבות מחמירות". במקרים קיצוניים יותר של הליכי פשיטת רגל, הוצאה לפועל וגביית חובות לרשויות ממשלתיות, הגבלה זו היא "הגבלה בנסיבות מיוחדות".

  לא רק בנקים יכולים להגביל את חשבונך, ישנם גם גופים אחרים שאינם בנקים שיש בידם הכוח לעשות זאת. הגופים בעלי היכולת הם הוצאה לפועל, כונסי נכסים, המרכז לגביית קנסות של רשות האכיפה והגבייה ובית הדין הרבני (במקרים של סרבני גט). בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי, אותו גוף שאינו בנק יוכל להגביל את חשבונכם.

  כמה זמן עד שחשבון מוגבל משוחרר?

  ברוב המקרים של "הגבלה בנסיבות רגילות" ו"הגבלה בנסיבות מחמירות" החשבון יוגבל לשנה. במקרה שכב הייתה לך בגבלה כזו בעבר (ב 3 השנים האחרונות), יוטל עליך 'עונש' וההגבלה החדשה תהיה למשך שנתיים ובנוסף לפרק הזמן הארוך יותר, ההגבלה תהיה תקפה על כל חשבונותיך באותו הבנק. במקרה של "הגבלה בנסיבות מיוחדות" המצב שונה מעט, באופן מיידי כל החשבונות של אותו אדם יוגבלו למשך חמש שנים. 

  ממי ניתן לבקש הלוואה מיידית למוגבלים?

  במרבית המקרים גופי מימון חוץ בנקאיים יאפשרו לכם לקבל הלוואה מיידית למוגבלים. במידה ויש ברשותכם נכס, תוכלו לשעבד את הנכס לטובת ההלוואה כך חברת המימון מבטחת את עצמה.