דרך קיבוץ גלויות 34, תל אביב
חיפוש
Close this search box.
logo Loan4all
חיפוש
Close this search box.

הוצאות מימון

לפי סעיף 17 א’ לפקודת מס הכנסה, הלוואה נחשבת הוצאת מימון ולכן מותר לנכות אותה, כל עוד הכסף שימש לייצור הכנסה לעסק. מלבד תשלומי ריבית, ניתן לבצע ניכוי להוצאות מימון אחרות ובהן הוצאות תאגיד בגין גידור, רווחים או הפסדים מניירות ערך ועוד.

בדוק זכאות למימון והגש בקשה בדיגיטל,
בחר סוג הלוואה, ציין סכום, וקבל הצעה להלוואה במהירות!

מה סכום ההלוואה?

{{form.range}}
500,000₪
10,000₪
{{errors}}
בחר סוג הלוואה
הלוואה פרטית

הלוואה פרטית

הלוואה עיסקית

הלוואה עסקית

מהי מטרת ההלוואה?

לעסק קיים
לעסק חדש
רכישת נכס לעסק
הלוואה כנגד נכס
הלוואה משלימה להון עצמי
הלוואת בלון
אחר

מלאו את הפרטים בשביל לעבור לשלב הבא

{{errorName}}
{{errorPhone}}

אני מאשר , שקראתי ומסכים לתנאי השימוש והפרטיות וכי הפרטים שמסרתי ישמשו לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים

{{validTerm}}

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

מהו סוג העסק?

עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע״מ
תאגיד

יש לך ביטוחים פרטיים שתרצה לבדוק בהם הוזלה?

כן
לא

מהו תחום העסק שלך?

פיננסים, ביטוח, ניהול או משק בית
מסחר קמעונאי וסיטונאי
חינוך, בריאות, פנאי ונופש, רווחה וסעד
שירותי אירוח ומזון
תחבורה, אחסנה, דואר ובלדרות
תשתיות, בניה ונדל"ן
מסחר ותיקון כלי רכב מנועיים
ייצור ותעשייה
חקלאות, ייעור ודייג, כריה וחציבה

כמה שנים העסק פעיל?

מתחת לשנה
שנה עד שנתיים
שנתיים עד חמש
חמש ומעלה

האם העסק מוגבל בבנק?

כן
לא

האם לעסק יש צ'קים חוזרים?

כן
לא

האם היו עיקולים?

כן
לא

מה היה המחזור שלך בשנת 2022?

עד 250
250-מיליון
מיליון עד 2
2 עד 5
5 ומעלה

האם העסק הרוויח בשנת 2022/2021 או בשניהם?

כן
לא

האם יש בבעלות העסק נכס?

כן
לא
יותר מנכס אחד

האם ברשותך קופות גמל, קרנות השתלמות או קרן פנסיה ללא שיעבוד?

כן
לא
{{this.form.name}},הינך זכאי להלוואה בתנאים אטרקטיביים, בשעות הקרובות יחזור אלייך מטעם - גוף פיננסי שיספק לך עד 10 הצעות להלוואה.
כחלק מהשירות נשמח לבדוק עבורך גם זכאות להוזלה במחירי הביטוחים הקיימים באלפי שקלים בשנה באמצעות מענה על 3 שאלות בלבד! מוכן? זה לוקח 15 שניות:

איזה ביטוחים יש לך כיום?

חיים
בריאות
חיים למשכנתא
רכב
דירה
אחר

מהי מטרת ההלוואה?

לימודים
סגירת חובות
עזרה לבן משפחה
רכישת רכב
שיפוץ בית
הלוואה כנגד נכס
הלוואה משלימה להון עצמי
הלוואת בלון
סיבה אחרת

מלאו את הפרטים בשביל לעבור לשלב הבא

{{errorName}}
{{errorPhone}}

אני מאשר, שקראתי ומסכים לתנאי השימוש והפרטיות וכי הפרטים שמסרתי ישמשו לקבלת פניות, הצעות שיווקיות מאיתנו או מצדדים שלישיים

{{validTerm}}

מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה באמצעות דוא"ל, SMS או טלפון

מהו גילך?

{{form.age}}
80
18

מצב משפחתי?

רווק
נשוי
גרוש
אלמן
הורה יחידני
ידוע לציבור

היכן אתה מתגורר?

שכירות
אצל ההורים
אחר

האם יש ברשותך נכס?

כן
לא
יותר מאחד

מה גובה המשכנתא הקיימת על הנכס\ים?

עד חצי מיליון ש"ח
חצי עד מיליון ש"ח
יותר ממיליון ש"ח
אין משכנתא

מצב תעסוקתי

שכיר
עצמאי
פנסיונר
לא עובד
עתודאי

יש לך ביטוחים פרטיים שתרצה לבדוק בהם הוזלה?

כן
לא

האם קיימות הלוואות נוספות?

כן
לא

האם חזרו צ'קים או הוראות קבע?

כן
לא

האם אתה מוגבל בבנק?

כן
לא

האם ברשותך מעל 30 אלף ש"ח בקופות גמל, קרנות השתלמות או קרן פנסיה? (ללא שיעבוד)

כן
לא

האם ברשותך כרטיס אשראי (לא דיירקט)?

כן
לא
{{this.form.name}},הינך זכאי להלוואה בתנאים אטרקטיביים, בשעות הקרובות יחזור אלייך מטעם - גוף פיננסי שיספק לך עד 10 הצעות להלוואה.
כחלק מהשירות נשמח לבדוק עבורך גם זכאות להוזלה במחירי הביטוחים הקיימים באלפי שקלים בשנה באמצעות מענה על 3 שאלות בלבד! מוכן? זה לוקח 15 שניות:

איזה ביטוחים יש לך כיום?

חיים
בריאות
חיים למשכנתא
רכב
דירה
אחר

כמה משלם בחודש על הביטוחים?

עד 100 ש"ח
100-300 ש"ח
300-500 ש"ח
מעל 500 ש"ח
לבדיקת הוזלה בביטוחים אנא הכנס מספר תעודת זהות ותאריך הנפקה.
פרטייך שמורים, סוכן ביטוח מורשה יעשה שימוש בפרטים לבדיקת ביטוחים באתר הר הביטוח בלבד.
{{errorssn}}
{{errorDate}}
כל הכבוד!, {{this.form.name}} סיימת את בדיקת ההוזלה בביטוחים! בשעות הקרובות יחזור אלייך נציג מטעם סוכנות לביטוח אשר יסייע לך בבדיקת הוזלה, יאתר את הביטוחים שלך ושל משפחתך באתר הר הביטוח וימצא הזדמנויות להוזלה בעד עשרות אלפי שקלים.

האם יש לך הלוואה פעילה כנגד קרן הפנסיה שלך? [אם סימנת לא, הינך זכאי להלוואה]

כן
לא

האם יש לך הלוואה פעילה כנגד קופת גמל או תיק השקעות? [אם סימנת לא, הינך זכאי להלוואה]

כן
לא

האם יש לך הלוואה פעילה כנגד קרן השתלמות? [ אם סימנת לא, הינך זכאי להלוואה]

כן
לא
הינך זכאי להלוואה ב-1% ריבית כנגד קרן! על פי הנתונים שהזנת ניראה כי הינך זכאי להלוואה המשתלמת ביותר בשוק - הלוואה כנגד קרן בריבית של 1% - בתנאי שצברת מעל 30 אלף ש"ח בקרנות שלך. בדקות הקרובות יחזור אלייך נציג מטעם גוף פיננסי מוביל ויספק לך את כל המידע על לקיחת ההלוואה וקבלתה לחשבון הבנק במהירות.

מהן הוצאות מימון של העסק?

בישראל, הוצאות המימון, כפי שמתווה פקודת מס הכנסה, הן עלויות הקשורות למימון עסק. לפי סעיף 17(1)(א) לפקודה, אם הוצאות המימון של הלוואה מתואמות לכסף המשמש להפקת הכנסה מעסק, ניתן לנכות את ההוצאה מחבות המס. תחולת תקנה זו תלויה בשאלה האם הנכס שנגדו נרכשה ההלוואה הוא תפעולי. אם לא, יש להוון הוצאות אלו לעלות הנכס, ולאחר מכן להפחית את ערכו הכולל, כולל עלויות מהוונות אלו.

ניכוי הוצאות מימון לפי סוג העסק

בתרחישים ספציפיים, עסקים יכולים לרתום את הוצאות המימון להקלות במס, הן במהלך השכרות והן במהלך מכירות. לדוגמה, אם חלק מנכס משמש למטרות עסקיות, כגון משרד ביתי, הוצאות המימון הנלוות נחשבות כהוצאות מעורבות. להבחנה זו יש השלכות במהלך מכירת הנכס, שכן ניתן לתבוע הוצאות אלו לחישוב שבח או פחת, בהתאם לתקנות הקיימות.

איך מממנים את ההוצאות של העסק?

בנקים וגופים חוץ בנקאיים היו באופן מסורתי המקורות העיקריים למימון אשראי עסקי. עם זאת, השינויים האחרונים ברגולציה של בנק ישראל הפכו את זה למאתגר עבור עסקים, במיוחד ארגונים קטנים ובינוניים.

למה קשה לפעמים להשיג מימון להוצאות העסק?

 מוסדות אלו דורשים פעמים רבות ערבויות והון עצמי מבעלי עסקים, נכסים שלא כל העסקים מחזיקים בהם. כדי להבטיח אשראי משמעותי, עסקים חייבים להציג תוכנית עסקית מקיפה הצופה רווחים עתידיים ומוכיחה שפעילותם תניב רווחים מספיקים לכיסוי ההלוואה. לעתים קרובות, עסקים גם מעסיקים מומחים חיצוניים, כגון עורכי דין ורואי חשבון, כדי לאמת את הנתונים שהם מציגים לבנקים. 

איך הלוואה בערבות המדינה יכולה לסייע למימון הוצאות?

חלופה נוספת לעסקים היא קרנות בערבות המדינה, המציעות אשראי בתנאים אטרקטיביים יותר בהשוואה לבנקים מסחריים. בדרך כלל, סוגי אשראי כאלה נמשכים חמש שנים, וכוללים תקופת חסד של שנה אחת ושיעורי ריבית טובים יותר מהלוואות בנקאיות רגילות. עם זאת, כמו כל כסף שלווים, גם הם נושאים בהוצאות מימון עקב ריבית תקופתית.

אגרות חוב למימון הוצאות של חברות גדולות

הנפקת איגרות חוב היא דרך לגיוס הון ומימון הוצאות לחברות גדולות. כאן, חברה לווה מהציבור הרוכש את האג”ח הללו. בתמורה, החברה משלמת מעת לעת לבעלי האג”ח הללו קופון או ריבית. כמו בהלוואות בנקאיות, יש לשמור חלק מהכנסות החברה לתשלומי הקופונים הללו. אמנם שיטה זו מגדילה את המינוף של החברה, אך היא גם מספקת כספים למימוש יעדיה העסקיים.

מימון הוצאות עם שותפים ומשקיעים

עסקים עשויים לחפש משקיע פרטי או שותף. גישה זו אינה מכבידה על העסק בהוצאות מימון. במקום זאת, בעל החברה מניב חלק מהבעלות שלו למשקיע. הסדרים כאלה נפוצים במגזרי היי-טק שבהם סטארט-אפים, בשלבים המתהווים שלהם, מגישים הצעות למשקיעים פרטיים המוכנים ליטול על עצמם סיכונים מהותיים בתמורה לבעלות חלקית.

מהי הלוואה חיצונית להוצאת מימון?

חשוב להדגיש שבמצבים מסוימים, ייתכן שלעסקים לא תהיה ברירה אלא לחפש אשראי חיצוני, גם אם זה כרוך בהוצאות מימון משמעותיות. ייתכן שהסיבה לכך היא עומס פיננסי חמור או מיתון כלכלי נרחב. בלי קשר, עסקים חייבים לחשב בקפדנות אם הרווח הצפוי מהכספים הנלווים עולה על הוצאות המימון הצמודות. אם לא, אולי יהיה זהיר יותר לוותר על ההלוואה.

איפה מופיעות ההוצאות על מימון?

הוצאות המימון מופיעות בדיווח הכספי של תאגיד. הם כוללים לא רק תשלומי ריבית אלא גם עלויות אחרות כגון הוצאות גידור, רווחים או הפסדים מניירות ערך מוחזקים ועוד. ככל שעסקים מנסים לבנות ולהרכיב את המסע הפיננסי שלהם, כך הבנה וניהול יעיל של הוצאות אלה הופכים לחשיבות עליונה.

איזה הוצאות של העסק צריך לממן?

הוצאות המימון מתייחסות לעלויות שחברה או אדם נגרמים בעת ניהול ותמיכה בפעולות הפיננסיות שלה. עלויות אלו יכולות להיות קשורות לשאלת כסף, ניהול חובות או פעילויות אחרות הקשורות לתפקוד הפיננסי של ישות. בבסיסו, בכל פעם שהכסף נלווה או מנוהל, לעיתים קרובות כרוכה בכך עלות, והעלויות הללו הן הוצאות כספיות.

למה משלמים ריבית כדי לממן הוצאות?

כאשר חברה לווה כסף, בין אם זה מבנק או באמצעות הנפקת אג”ח, יש ריביות שצריך לשלם על אותו סכום לווה. תשלומי ריבית אלו הם דוגמה ראשית להוצאות כספיות. בדיוק כפי שאדם פרטי עשוי לשלם ריבית על הלוואת בית או יתרת כרטיס אשראי, עסקים משלמים גם ריבית על החובות שלהם. ריבית זו מייצגת עלות לעסק, והיא נרשמת כהוצאה כספית בדוח רווח והפסד של החברה.

מהן ההוצאות הנפוצות למימון העסק?

הוצאה כספית נפוצה נוספת לעסקים קשורה לניהול ואחזקת חשבונות בנק או מכשירים פיננסיים אחרים. לדוגמה, בנקים עשויים לגבות עמלות עבור עסקאות מסוימות או עבור שמירה על יתרת מינימום. חיובים אלו, למרות שהם עשויים להיראות קטנים, יכולים להצטבר עם הזמן ולהפוך להוצאה משמעותית עבור חברה.

הוצאות מימון
חשבו את הריבית על ההלוואה

חשבו את ההחזר החודשי על ההלוואה ואת הריבית הצפויה

החזר החודשי שלך הוא:
0
הצג לוח סילוקין >>

שאלות תשובות נפוצות

פלוס

איך אפשר לנכות ריבית על הלוואה מהוצאות המיסוי של העסק?

ריבית על הלוואה נחשבת הוצאת מימון שניתן לנכות ממנה מס הכנסה רק אם קיימת הוכחה לכך שהיא נלקחה לצורך השקעה או רכישת משהו שקשור לפעילות העסקית ולהפקת הכנסה.

פלוס

האם ישנה הוצאת מימון לאנשים פרטיים?

עבור אנשים פרטיים, הוצאות כספיות יכולות לבוא בצורות רבות. הם עשויים לכלול עמלות עבור ניהול חשבונות השקעה, חיובים הקשורים לעסקאות בנקאיות, או אפילו העלויות הכרוכות בהעסקת אנשי מקצוע פיננסיים, כגון רואי חשבון או מתכננים פיננסיים.

עוד הלוואות בנושא

לקוחות ממליצים
לבדיקת זכאות להלוואה
תוכן עניינים

אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

אתר הלוואות זה פועל אך ורק בגבולות החוק, ומספק מידע מקיף על אפשרויות הלוואות הן מבנקים והן מחברות פרטיות. האתר מאפשר למבקרים להשוות הצעות וליצור קשר ישיר עם המוסדות הרלוונטיים. חשוב לציין כי האתר אינו יוצר כל קשר עסקי עם הבנקים או החברות הנזכרות, והמידע הנמסר הינו אך ורק לטובת המשתמשים.

 

כלים שימושיים
הלוואה לפי סכום