שעבוד נכס לטובת הלוואה

שעבוד נכס לטובת הלוואה

אם יש לכם חלום לקנות דירה משלכם, לפתוח עסק משלכם או שאתם זקוקים לסכום גדול של כסף מסיבה כלשהי – אתם זקוקים להלוואה גדולה. אנו מדברים על הלוואה שהיא גדולה יותר מזו לרכישת רכב, טיול לחו"ל או אפילו לימודי תואר. על מנת לקבל הלוואה כזו תצטרכו ככל הנראה לשעבד נכס לטובת זה. שעבוד נכס לטובת הלוואה הוא דבר נפוץ, אולם עושים אותו רק כאשר באמת יש צורך בכסף שכן מסכנים את הנכס והגרים שלו במקרה של אי פירעון בתשלומי ההלוואה השוטפים. הבא נבחן את המקרים בהם משעבדים נכס לטובת הלוואה.

מקרים בהם משעבדים נכס לטובת הלוואה:

  • זוג צעיר – קשה מאוד לזוג צעיר היום לאסוף מספיק כסף כדי לקנות דירה משלהם ללא משכנתא. למעשה הם יצטרכו לחסוך עשרות שנים וגם זה לא מבטיח להם דירה כי לאורך הזמן גם ההוצאות יעלו עם המגורים בשכירות, ילדים, בתי ספר, הוצאות נלוות ועוד. אם כן שעבוד נכס של בן משפחה (ככל הנראה ההורים) הוא הפתרון הטוב ביותר ואולי גם היחיד עבורם לקבל הלוואה גדולה לטובת רכישת דירה.
  • פתיחת עסק – במידה ואתם רוצים לפתוח את עסק החלומות שלכם תדעו שזה דורש זמן, כסף ומשאבים. גם אם אתם מוכנים להשקיע את כל הזמן שלכם וכן המשאבים העומדים לרשותכם כדי לתפעל ולקדם את העסק – עדיין תצטרכו כסף. לכן במידה ומדובר בסכום גדול תצטרכו למשכן נכס, כמו דירה למשל, לטובת רכישת הנכס. 
  • כיסוי חובות – לא תמיד התוכניות שלנו קורות כפי שאנו חושבים או מתכננים. לדוגמה במקרה של הקמת עסק שלא צלח והשאיר אותנו עם הרבה חובות ביד אבל אין מאיפה לשלם. במידה ויש לכם בית משלכם או נכס אחר, במקום למכור אותו, תוכלו לשעבד אותו לטובת הלוואה שתכסה לכם את החובות ותחזירו תשלום חודשי נמוך יחסית רק לגוף המלווה. כאשר תסיימו לשלם את ההלוואה הנכס יהיה על שמכם פעם נוספת.
  • מעבר לדירה גדולה יותר – כאשר תרצו לעבור לדירה גדולה יותר ויש בבעלותכם דירה קטנה. זה יכול לקרות כאשר משפחה מתרחבת וזקוקים לעוד חדר בבית למשל. במקרה כזה נמשכן את הדירה הקטנה ובתוספת הון אישי ניתן יהיה לרכוש דירה גדולה יותר.

כיצד מתקדמים בתהליך?

בשלב הראשון עליכם לפנות לגוף המלווה שעמו אתם רוצים לברר תנאים אודות ההלוואה. לאחר בירור התנאים הראשוני ובמידה ותרצו להתקדם הגוף המלווה ידרוש הערכת שמאי של שווי הנכס. לאחר שיש לכם את כל הטפסים הנדרשים גשו בשנית לסניף והציגו אותם ותוכלו לסגור סופית את פרטי ההלוואה, גובה ההלוואה, גובה הריבית וגובה ההחזרים החודשיים. לאחר מכן יהיה עליכם לחתום על המסמכים ולקבל את הכסף.

מה קורה כאשר סיימנו לשלם את ההלוואה?

לאחר פירעון ההלוואה במלואה ולאחר בדיקת הגוף המלווה שהכול תקין ושולם כראוי. במידה וכן הגוף המלווה יגיש מסמכי ביטול לרשם המשכונות ואם צריך גם ללשכה לרישום מקרקעין ויעדכן אותם בשחרור השעבוד מכם. בתוך 14 ימי עסקים הנכס יעבור שוב לשמו של הלווה. ישנה אפשרות גם לקבל המסמכים מהבנק ולבצע את הפנייה בעצמכם לרשם המשכונות.

משכנתא דיגיטלית
איך לקחת משכנתא דיגיטלית

משכנתא דיגיטלית בשנת 2021, השימוש באמצעי הדיגיטל כבר לא חדש, כאשר גם בכל הקשור למשכנתא אפשר לקחת באופן דיגיטלי לחלוטין, ללא הצורך בהגעה פיזית לבנק.

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה

בדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים