הלוואה כנגד נכס

הלוואה כנגד נכס

המציאות ויוקר המחייה בישראל גורמים לכך שרבים מהאזרחים אינם יכולים לרכוש לעצמם דירה ללא משכנתא או הלוואה כנגד נכס. דירה ממוצעת באזור הפריפריה יכולה לעלות לנו מעל מיליון שקלים ובאזורים מרכזיים בארץ יכולים להגיע לכמה מיליונים עבור דירה רגילה של 4-5 חדרים. זוגות צעירים בוודאי ולעתים גם זוגות מבוגרים יותר עם ילדים, אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה ולכן פונים אל הבנק או גופים שונים המעניקים הלוואות כחוק, על מנת לקבל הלוואה כנגד שעבוד הנכס של ההורים או נכס אחר אם יש כזה בבעלותם.

מתי ניקח הלוואה כנגד נכס?

רכישת הלוואה כנגד נכס אומרת שאתם משעבדים את הנכס שלכם (או של יקיריכם) לטובת הגוף המלווה ועל כן זה אומר שבמידה ולא תוכלו לעמוד בהחזר החודשי, הגוף המלווה רשאית בכל זכות למכור את הנכס ללא קשר למי גר שם וזאת כדי להחזיר לעצמו את הכסף שלווה. בכך הגוף המלווה מבטיח את עצמו במקרה של אי תשלום ועל כן יכול להעניק את ההלוואה יותר בקלות. מתי ניקח הלוואה כנגד נכס אתם שואלים את עצמכם? ובכן זוגות צעירים שלא מצליחים להגיע לבית משלהם ויכולים להחתים את ההורים על שעבוד הדירה שלהם. כמו כן זוגות מבוגרים יותר אשר בבעלותם נכסים קטנים והון אישי ומעוניינים להגדיל את ההון לטובת רכישת דירה. לדוגמה אם בבעלותם מחסן, משרד, רכב חדש או דירה קטנה יותר והם רוצים לשעבד נכסים אלה לטובת קבלת הלוואה שבאמצעותה יוכלו לרכוש את הנכס הגדול יותר שהם רצו. אפשרות נוספת היא לאנשים המעוניינים לפתוח עסק או לקדם את העסקים שלהם ומעוניינים לשעבד את הבית שלהם על מנת לקבל מימון כדי לקדם את העסק.

הלוואות נוספות רלוונטיות עבורך

טיפים לפני:

  • להתמקח על ריביות – בשל העובדה שיש לכם נכס מאחוריכם שיכול לגבות אתכם הרי שיש לכם קלף מיקוח עם הבנק או הגוף המלווה ותוכלו לבקש ריביות אטרקטיביות יותר.
  • לבדוק כמה אפשרויות – לא רק הבנקים מספקים הלוואות כנגד נכס אלא גם חברות אשראי, חברות ביטוח, קרנות נאמנות ועוד.
  • לדעת את הקלפים שברשותכם – כדאי לעשות מחקר מקדים על נושא הלוואה כנגד נכס שכן אתם רוצים לראות מהי המכסה שאתם יכולים לקבל. לדוגמה במשכנתא שנייה על בית תוכלו לקבל הלוואה רק בגובה ההפרש מ50% משוויו של הנכס. 
  • לחשב את יכולת ההחזר החודשית – אי עמידה בפירעון ההלוואה עשוי לגרום כאן לנזקים חמורים, כולל מכירת הנכס ללא קשר למי שנמצא בו. היו אחראיים בנטילת הלוואה זו ועם היכולת שלכם לעמוד בה.

מהם היתרונות של הלוואות כנגד נכס?

יש כמה יתרונות ברכישת נכס באמצעות שעבוד של נכס אחר. כך למשל כאשר אין לכם דרך אחרת לרכוש דירה משלכם ואתם רוצים להבטיח לעצמכם מקום משלכם אפילו אם תסיימו לשלם עליו רק בעתיד. יתרון נוסף הוא שכל עוד אתם עומדים בתשלומי ההלוואה אף אחד לא יכול להוציא אתכם מהבית (כמו למשל במקרה של שכירת דירה של מישהו אחר שהוא יחליט שהוא רוצה לחזור לדירה). לבסוף, ניתן להתמקח ולהשיג תנאים אטרקטיביים יותר בנטילת הלוואה מסוג זה מאשר בהלוואות רגילות וזאת כי יש לכם נכס מאחוריכם.

תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים