דרך קיבוץ גלויות 34, תל אביב
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחשבון הלוואות

הזינו את סכום ההלוואה, תקופת ההחזר והריבית שקבלתם על הלוואה ותקבלו את ההחזר החודשי שתשלמו על ההלוואה!

מחשבון הלוואה לכל מטרה
מחשבון הלוואה לרכב
מחשבון הלוואת בלון
החזר החודשי שלך הוא:
0
לקבלת הלוואה >>
הצג לוח סילוקין >>
סכום ההלוואה:
0
לקבלת הלוואה לרכב >>
הצג לוח סילוקין >>
0
לקבלת הלוואת בלון >>
הצג לוח סילוקין >>

שאלות ותשובות נפוצות

מחשבון הלוואות הוא כלי פיננסי שיכול לעזור לקבל תמונה כללית יותר מלאה, מראש. לכן לפני שחותמים – מחשבים את ההחזר החודשי, סכום ההלוואה בהתאם ליכולת שלכם ותקופת ההחזר שביכולתכם לעבור כך שתגיעו למעמד החתימה טיפה יותר מוכנים, את כל השאר נסכם עבורכם בכתבה. אם החלטתם לקחת הלוואה למימון הוצאה גדולה, או כדי ליישר קו בעובר ושב, היעד לפנייתכם הוא הבנק או חברות אשראי. אבל עוד קודם, כדי לדעת אם תוכלו לעמוד בהחזר, כדאי לבצע חישוב החזר הלוואה. כדי לבצע חישוב החזר הלוואה יש לדעת מהו הסכום שתזדקקו לו, באיזה גובה של החזרים חודשיים תוכלו לעמוד, מהי הריבית ואיזה סוג של הלוואה יתאים לכם.

הדרך לחישוב החזר הלוואה עוברת בלוח הסילוקין, המגדיר איך ייראה ההחזר. לוח שפיצר הוא לוח הסילוקין הנפוץ יותר. כאן הפירעון מחושב מראש וההחזר התקופתי אחיד. הסכום שמשלם הלווה מדי חודש על הקרן והריבית נשאר קבוע, גם בהלוואה בריבית משתנה. לוח שפיצר מאפשר גמישות, שינויים בתמהיל ההלוואה וקיצור תקופת ההחזר, המשמעותיים להלוואות גדולות. במסלול קרן שווה, ההחזר החודשי של הקרן קבוע, אך הריבית משתנה. עם הזמן, הקרן קטנה וכך גם הריבית עליה, כך שהתשלומים החודשיים מצטמקים. מתאים לבעלי מימון מספק בנקודת הפתיחה. בולט או בלון, הוא לוח סילוקין נוסף, שבו החוב יוחזר במלואו בתשלום אחד בסוף תקופת ההלוואה. בכל חודש, מחזיר הלווה את סכום הריבית בלבד. 

שימוש במחשבון הלוואות, יאפשר לכם לבצע חישוב החזר הלוואה.  כאשר משתמשים במחשבון הלוואות, בלשונית “החזר חודשי” יש להזין את סכום ההלוואה שברצונכם לקחת ואת מספר התשלומים החודשיים להחזר ההלוואה והמחשבון יחשב עבורכם את סכום ההחזר החודשי הצפוי. בלשונית “סכום ההלוואה” תוכלו להזין את גובה ההחזר אותו אתם מעוניינים לשלם, את הריבית שקיבלתם ואת משך הזמן עליו תרצו לפרוס את ההלוואה כדי לקבל את סכום ההלוואה אותה ביכולתכם לקחת. אם ברצונכם לחשב כמה זמן יקח להחזיר את ההלוואה תוכלו להזין ללשונית “תקופת ההחזר” את סכום ההלוואה, הריבית שקיבלתם וגובה ההחזר החודשי.

הלוואות אפשר לחלק לפי מטרה, הריבית והמסלול.  יש הלוואות למטרה מוגדרת כמו משכנתא לדירה, או פתיחת עסק. אחרות, ניתן לייעד לכל מטרה. הלוואות נבדלות גם בקהל היעד, ישנן הלוואות המיועדות לסטודנטים, לצעירים, לעסקים וכדומה. אחד הנתונים המשמעותיים בחישוב החזר הלוואה, הוא גובה הריבית שיש לשלם על ההחזר והאם הריבית היא קבועה או משתנה.  בהלוואה בריבית קבועה, גובה ההחזרים קבוע מראש. זוהי הלוואה בטוחה מבחינת סיכון, אבל הריבית הקבועה עלולה להיות גבוהה. בנוסף, למרות שהריבית קבועה, הקרן הלא מסולקת, יכולה בעצמה להשתנות בצמוד למדד ולהגדיל את סכום החזר ההלוואה. הלוואה בריבית משתנה, מוחזרת בתשלומים עם ריבית משתנה, בהתאם למדד המחירים לצרכן. בהלוואות כאלה לטווח הארוך, ההחזר קטן בהתחלה, אך עולה בהמשך ולכן יש לנהוג בזהירות בחישוב ריבית הלוואה. בהלוואות כאלה לטווח הארוך, ההחזר קטן בהתחלה, אך עולה בהמשך ולכן יש לנהוג בזהירות בחישוב ריבית הלוואה. מבחינת מסלולי ההלוואה העיקריים, אפשר למצוא הלוואות “גרייס”, שבהן מחזירים את הקרן ו/או את הריבית בתום התקופה, לרוב בתשלום אחד.  לצדן קיימות “הלוואות בלון” או “הלוואות בוליט”, בהן בהתחלה משלמים רק את הריבית על הקרן (לצד הפרשי ההצמדה), מדי חודש או רבעון והחזר הקרן, נעשה בתום התקופה.  בהלוואות גרייס מלא, ניתנת בתחילת הדרך תקופת חסד, בה לא משלמים את הריבית או הקרן, אך הבנקים לא ממהרים לתת הלוואות כאלה, בשל הסיכון הגבוה עבורם.

מחשבון הלוואת רכב, מחשבון הלוואות שפיצר, מחשבון הלוואה לכל מטרה וכל מחשבון בו גובה הריבית לא משתנה באופן תדיר הם אותו המחשבון תחת כותרות שונות ואת כל החישובים ניתן לבצע במחשבון loan4all.

שם המחשבוןהסבר
מחשבון הלוואה פרייםכדי לבצע חישוב הלוואה פריים צריך להבין שריבית הפריים שווה לריבית בנק ישראל פלוס קבוע 1.5%. הכניסו את הריבית במחשבון כדי לחשב מה יהיה ההחזר החודשי.

מחשבון הלוואת בלון מלא או 

מחשבון הלוואת בלון חלקי.

(נקראת גם הלוואת בוליט)

כדי לבצע חישוב הלוואת בלון צריך ראשית להבין האם מדובר בהלוואת בלון מלאה או חלקית. הבנק מחוייב להנפיק עבורכם לוח סילוקין הלוואת בלון בו ניתן לראות האם קיים החזר חודשי ואז מדובר בבלון חלקי בו תשלמו רק את הריביות לאורך חיי ההלוואה ואתה הקרן בתשלום אחד בסופה. אם בלוח הסילוקין התשלום אפסי מדובר בבלון מלואה ואז לא תשלמו שום דבר לאורך חיי ההלוואה אך בסופה תאלצו לשלם בנו סף לקרן עצמה, את כל הריביות וההצמדה שנוספו מידי חודש לחוב החודשי. 

מחשבון הלוואה גרייס מלא או 

מחשבון הלוואת גרייס חלקי

מחשבון להלוואת גרייס כולל את תקופת הגרייס עלי מסכמים מול הגורם המלווה כלומר תקופת דחייה לתשלום הראשון בה תוכלו לשלם את הריבית בלבד או לא לשלם כלל (אך אז אחוז הריבית יעלה בעתיד).

 

אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל