fbpx

מחשבון הלוואות

מחשבון הלוואה המאפשר לחשב את ההחזר החודשי

הזינו את סכום ההלוואה, תקופת ההחזר והריבית שקבלתם על הלוואה ותקבלו את ההחזר החודשי שתשלמו על ההלוואה!

החזר חודשי
סכום הלוואה
תקופת החזר
החזר החודשי שלך הוא:
0
סכום ההלוואה:
0
תקופת החזר:
0

אם החלטתם לקחת הלוואה למימון הוצאה גדולה, או כדי ליישר קו בעובר ושב, היעד לפנייתכם הוא הבנק או חברות אשראי. אבל עוד קודם, כדי לדעת אם תוכלו לעמוד בהחזר, כדאי לבצע חישוב החזר הלוואה. 

כדי לבצע חישוב החזר הלוואה יש לדעת מהו הסכום שתזדקקו לו, באיזה גובה של החזרים חודשיים תוכלו לעמוד, מהי הריבית ואיזה סוג של הלוואה יתאים לכם. 

פרמטרים לחישוב הלוואה: מה זה לוח סילוקין? 

הדרך לחישוב החזר הלוואה עוברת בלוח הסילוקין, המגדיר איך ייראה ההחזר. לוח שפיצר הוא לוח הסילוקין הנפוץ יותר. כאן הפירעון מחושב מראש וההחזר התקופתי אחיד. הסכום שמשלם הלווה מדי חודש על הקרן והריבית נשאר קבוע, גם בהלוואה בריבית משתנה. לוח שפיצר מאפשר גמישות, שינויים בתמהיל ההלוואה וקיצור תקופת ההחזר, המשמעותיים להלוואות גדולות.

במסלול קרן שווה, ההחזר החודשי של הקרן קבוע, אך הריבית משתנה. עם הזמן, הקרן קטנה וכך גם הריבית עליה, כך שהתשלומים החודשיים מצטמקים. מתאים לבעלי מימון מספק בנקודת הפתיחה.

בולט או בלון, הוא לוח סילוקין נוסף, שבו החוב יוחזר במלואו בתשלום אחד בסוף תקופת ההלוואה. בכל חודש, מחזיר הלווה את סכום הריבית בלבד. 

איזה חישוב אתם יוכלים לחשב במחשבון

שימוש במחשבון הלוואות, יאפשר לכם לבצע חישוב החזר הלוואה. מחשבון הלוואות יכול לכוון אתכם למסלול הכדאי ביותר עבורכם על פי גובה ההחזר הצפוי. כמו כן, מחשבון הלוואות יכול להיות שימושי במיוחד, כשבנוסף להלוואה, יש התחייבויות פיננסיות אחרות. 

כאשר אתם משתמשים במחשבון הלוואות, יש להזין את סכום ההלוואה שברצונכם לקחת ואת מספר התשלומים החודשיים להחזר ההלוואה והוא יחשב עבורכם את סכום ההחזר החודשי הצפוי.

סוגי מחשבוני הלוואות

אפשר להיעזר כיום במגוון סוגים של מחשבון הלוואות, שנמצאים באינטרנט. מחשבון הלוואות  למשכנתא, למשל, מחשבון הלוואה לרכב, מחשבון הלוואה לשיפוץ ועוד. 

יש לדעת, שהמידע שניתן לקבל ממחשבון הלוואות הוא משוער בלבד, ולא מהווה התחייבות מצד הגוף המלווה. 

מדובר בכלי עזר טכנולוגי שיכול לסייע בתהליך קבלת ההחלטה אודות ההלוואה הרצויה וחשוב לבחון את ההסבר הנלווה לכל מחשבון הלוואות.

חישוב החזר הלוואה

הלוואות אפשר לחלק לפי מטרה, הריבית והמסלול. יש המיועדות למטרת מוגדרת כמו משכנתא לדירה, או פתיחת עסק. אחרות, ניתן לייעד לכל מטרה. הלוואות נבדלות גם בקהל היעד, ישנן הלוואות המיועדות לסטודנטים, לצעירים, לעסקים וכדומה.

אחד הנתונים המשמעותיים בחישוב החזר הלוואה, הוא גובה הריבית שיש לשלם על ההחזר והאם הריבית היא קבועה או משתנה. 

בהלוואה בריבית קבועה, גובה ההחזרים קבוע מראש. זוהי הלוואה בטוחה מבחינת הסיכון, אבל הריבית הקבועה עלולה להיות גבוהה. בנוסף, למרות שהריבית קבועה, הקרן הלא מסולקת, יכולה בעצמה להשתנות בצמוד למדד ולהגדיל את סכום החזר ההלוואה.

הלוואה בריבית משתנה, מוחזרת בתשלומים עם ריבית משתנה, שקובעים מראש למה תוצמד, לצד נקודות שינוי אפשריות. בהלוואות כאלה לטווח הארוך, ההחזר קטן בהתחלה, אך עולה בהמשך ולכן יש לנהוג בזהירות בחישוב ריבית הלוואה.

מבחינת מסלולי ההלוואה העיקריים, אפשר למצוא הלוואות "גרייס", שבהן מחזירים את הקרן ו/או את הריבית בתום התקופה, לרוב בתשלום אחד. 

לצדן קיימות "הלוואות בלון" או "הלוואות בוליט", בהן בהתחלה משלמים רק את הריבית על הקרן (לצד הפרשי ההצמדה), מדי חודש או רבעון והחזר הקרן, נעשה בתום התקופה. 

בהלוואות גרייס מלא, ניתנת בתחילת הדרך תקופת חסד, בה לא משלמים את הריבית או הקרן, אך הבנקים לא ממהרים לתת הלוואות כאלה, בשל הסיכון הגבוה עבורם.

נוסחה לחישוב החזר הלוואה

הלוואה בהחזר קבוע היא סוג ההלוואה הנפוץ ביותר מבין כל סוגי ההלוואות הקיימים. בהלוואה מן הסוג הזה התשלום על ההלוואה הוא קבוע לאורך כל תקופת ההחזר, התשלום מורכב מקרן וריבית. הסכום אותו יש לשלם באופן קבוע מחושב על פי נוסחה, הריבית שיש לשלם נגזרת מהגובה של יתרת הקרן. 

באופן הזה, המרכיב של הריבית בתשלום קטן מתשלום לתשלום, המרכיב של הקרן בתשלום גדל מתשלום לתשלום. 

לצורך העניין בוא נניח שסכום ההלוואה הוא: 10,000 שקלים, מספר התשלומים הוא: 10 והריבית השנתית עומדת על 10%. כדי להבין מהי הריבית החודשית עלינו לחלק את הריבית השנתית ב-12. התוצאה תהיה:0.83%. 

על פי הנוסחה לחישוב החזר הלוואה התשלום הקבוע יהיה: 1,046.4. נוסחה לחישוב החזר הלוואה בנויה באופן הבא: מכפילים את הריבית החודשית ביתרה של פתיחת הקרן, לאחר מכן יש להחסיר את תשלום הריבית מסך כל התשלום, ואז נקבל את תשלום הקרן. היתרה של פתיחת הקרן פחות תשלום הקרן תיתן לנו את היתרה של סגירת הקרן. 

 

איך בוחרים הלוואה?

לבחירה בהלוואה המתאימה, יש לבצע חישוב החזר הלוואה, בהתאם ליכולות הכספיות וסכום הכסף הדרוש. הלוואת גרייס, תעניק מרווח זמן לפני תחילת החזר הכספים. היא יכולה להתאים למשל למי שקונה דירה, וטרם קיבל את כספי הדירה הקודמת, אך לא למי שמעדיף החזר קבוע וקטן, לאורך זמן.

ככלל, מומלץ לבדוק הצעות רבות ככל האפשר לפני שבוחרים ולעשות שימוש במחשבון הלוואות. יש לדעת שמסלולי הלוואה שונים מציעים גמישות וניתן לנהל משא ומתן מול הבנק, לשיפור התנאים.

 

עוד מאמרים בנושא הלוואות

הלוואה מגיל 18
מימון לרכב גיל 18

רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל ולכן משתמשים בו כבר מגיל צעיר. אבל מה עושים אם אין מספיק הון עצמי ובאיזה תנאים אפשר לקבל

לקריאה»
הלוואה כנגד שעבוד נכס
הלוואה כנגד שעבוד נכס

יש כמה וכמה מקרים בחיים בהם נרצה לקחת הלוואה כנגד שעבוד של נכס. זה יכול להיות זוג צעיר המעוניין לקנות דירה משלו ובסיוע ההורים ושעבוד

לקריאה»
הלוואה גרייס

זקוקים להלוואה בתהליך קנייה ומכירה של נכס? הלוואה גרייס היא הפתרון עבורכם!  כאשר אנו מדברים על הלוואה גרייס אנחנו למעשה מדברים על הלוואה שבאמצעותה ניתן

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה