הלוואה לזכאים משרד השיכון

הלוואה לזכאים משרד השיכון

1280 854 פורטל הלוואות loan 4 all

הלוואה לזכאים משרד השיכון

אחד החלומות הגדולים של כל ישראלי צעיר, הוא לרכוש דירה. אין זה סוד כי רכישת הדירה בארץ היא לא דבר קל, לכן, זוגות צעירים רצים לקחת משכנתא מיד אחרי יום חתונתם ומתחילים לבצע את ההחזרים על הדירה כמה שיותר מהר. עם זאת, מעטים יודעים כי בנוסף למשכנתא, ניתן השתמש בהלוואה לזכאים משרד השיכון. במאמר זה נדבר על הלוואה זו ונסביר כיצד היא יכולה לעזור לכם ברכישת בית.

מהי הלוואה לזכאים משרד השיכון?

בכל שנה הממשלה מקציבה סכומים מאוד משמעותיים להלוואות דיור עבור אנשים רבים, מדובר על הלוואות עם תנאים מאוד אטרקטיביים וריבית נמוכה. אז מה הקאץ' ומי זכאי להלוואה זו?

מי זכאי?

כמו שציינו מקודם, מדובר על הטבה מטעם הממשלה שהכסף אליה הוקצב במיוחד עבור אנשים שהכסף הזה באמת יכול לעזור להם. לכן, על מנת לקבל הלוואה לזכאים משרד השיכון עליכם לעמוד בקריטריונים מסוימים, לדוגמה, הסיוע ניתן רק במקרים, בהם לא חלפה שנה מאז חתימת החוזה. כמו כן, עליכם לעמוד בבדיקת יכולת החזר משכנתא (בדיקה שמתבצעת על ידי הבנק) ועוד. לרשימת הקריטריונים המלאה, יש להכנס לאתר של משרד השיכון.

כיצד הדברים עובדים?

אם ננסה לפשט את השיטה ככל הניתן, מדובר על כמות נקודות שנצברת בהתאם למצב הפיננסי והמצב המשפחתי. הזכאות להלוואה הינה למי שצבר מעל 599 נקודות. ככל שתצברו יותר נקודות, כך סכום ההלוואה גדל, מה שבתורו, נותן לכם את האפשרות להשקיע בדירה גדולה יותר.

הזכאות לנקודות נקבעת על פי פרמטרים שונים, לדוגמה, אם אתם זוג שנשוי כבר 5 שנים וכעת רוצים לרכוש דירה, הינכם זכאים ל 450 נקודות, בזמן שזוג שרק עכשיו התחתן ונמצא יחד פחות משנה, יקבל 30 נקודות בלבד.

אם יש לכם ילדים משותפים, הדבר מקנה נקודות נוספות. כך, מי שיש לו 3 ילדים יקבל 650 נקודות וזוג עם ילד אחד זכאי ל350 נקודות.

מה גובה ההלוואה?

הסכום שתקבלו תלוי מאוד בכמות הנקודות שתצברו, אך אם הגעתם למצב בו הינכם זכאים להלוואה מטעם משרד השיכון, תהיו בטוחים כי מדובר על סכום משמעותי. עם זאת, לעתים קרובות סכום זה אינו מספיק עבור רכישת דירה, לכן, תצטרכו בנוסף לכך לקחת משכנתא.

לסיכום

הלוואה לזכאים משרד השיכון, היא הטבה מעולה שיכולה לעזור להרבה זוגות להגשים את חלומם ולרכוש דירה משלהם. אז אם עדיין לא הגשתם בקשה לקבלת ההלוואה, עשו זאת עוד היום!

בדיקת זכאות להלוואה