קניית רכב בתשלומים היום זה כבר לא מסובך

קניית רכב בתשלומים

קניית רכב בתשלומים היום זה כבר לא מסובך – אין ספק שרכישת רכב, היא אחת הרכישות הנפוצות שאנחנו מבצעים, וגם ברמת הסכום הרכישות הגבוהות ברמת ההון הכלכלי. זאת הסיבה שכיום קניית רכב בתשלומים היא דבר נפוץ מאד, ולא מעט אנשים מבקשים לעשות זאת. בין אם דרך הלוואות לרכב ובין אם דרך הלוואות מסוג אחר.

לא מדובר בתהליך מורכב מדי, אם כי מעניין, ורצוי שאם אין לכם שום נסיון בתחום, שתתייעצו עם אנשי המקצוע המתמחים בנושאים הללו. מה צריך לדעת, ועם מי להתייעץ? הכל כאן.

קניית רכב בתשלומים – קל להשתדרג

כל אחד ואחת מאיתנו שואלים האם כדאי לבצע קניית רכב בתשלומים כי לא תמיד מדובר בכדאיות כלכלית שטובה לנו. העניין הוא, שכמו כל דבר בחיים, גם השאלה הזאת היא מאד אינדיבידואלית ועל כן, חשוב לשים לב לאופציות הרלוונטיות כל אחד ואחת באופן אישי.

לרוב אין מתנות חינם בין אם אלו רכישות עסקיות ובין אם אלו רכישות שאינן עסקיות. ענף הרכב הוא לא ענף מבודל בתחום הזה, ולכן, כשסוכנות הרכב מוכנה שתבצעו קניית רכב בתשלומים חשוב שתדעו שהם בונים עליכם לטווח הארוך. זה נשמע לא טוב כשזה נאמר כך, אבל זאת מציאות כלכלית שחשוב שתדעו אותה.

עולם הצרכנים היום הוא עולם מאד פתוח, בעל מגוון של אופציות וסגנונות רכישה. ובכלל, כל עולם המימון יש בו מגוון של אופציות מימון אלו ואחרות שלא כולם יודעים עליהן. לכן חשוב לבדוק את כל הדרכים המתאימות לכם ולבצע השוואות וסקר שוק איכותי. את זה, אפשר לעשות כמובן גם לבד, אך רצוי שתהיו מלווים באנשי מקצוע שמבינים בעולם הזה.

מה זה בעצם אומר לרכוש רכב בתשלומים?

רכישה בתשלומים למעשה דוחה את התשלום. זאת עוד אחת מסוגי הלוואות לרכב. רכישה של רכבים בתשלומים גורמת לכם לשלם על הכסף שקניתם למעשה, וזוהי הריבית.

כמובן, שאם יש לכם הון עצמי שמתאים לתשלום הרכב, שלמו אותו וסיימו עם זה. רק שכיום, לא לכולם יש את ההון העצמי המתאים ולכן צרכנים רוכשים רכבים בתשלומים באמצעות הלוואה חוץ בנקאית או מימון ישיר.

כשאנחנו מבצעים קניית רכב בתשלומים זה רק הגיוני שנרצה לקנות מכונית איכותית שתהיה לנו מספיק טובה ומתאימה לנו באופן אישי. כמובן שנרצה מכונית חדשה. אך מומלץ להתפשר, ולרכוש מכונית יד שניה כדי גם שנחסוך בתשלומי ההלוואות, וגם כי לרכוש מכונית חדשה זה לא באמת תמיד משתלם.

כי למה בעצם להוציא על רכב חדש סכומי עתק שאפשר בעצם לצמצם אותם לסכומים קטנים יותר לאחר כמה שנים? מכונית שהיא מכונית משומשת תעניק לכם גם בטיחות גבוהה יותר, וגם הסכום שתשלמו עליה יהיה מופחת באופן משמעותי ממכונית חדשה.

איפה קונים רכבים בתשלומים?

ישנן הרבה חברות שאפשר לרכוש דרכן רכבים בתשלומים. חלקן מציעות מימון, חלקן הן בשיתוף עם גורם פיננסי בנקאי או חברות ביטוח אלו ואחרות, וחלקן הן רק חברות רכב מתוך ענף הרכב ללא שום שיתוף עם גורם בנקאי או פיננסי.

כשאתם רוכשים רכב בתשלומים בין אם דרך הלוואה חוץ בנקאית או הלוואות לרכב קחו בחשבון את אופן פריסת התשלום.

ככל שהתשלום הוא גבוה, הפריסה רצוי שתהיה רחבה יותר. כשמדובר על רכישה של רכבים לרוב מדובר על עד חמש שנים ובתשלומים חודשיים.

כשאתם בוחרים את המקום שבו אתם רוכשים את הרכב, עשו זאת בחוכמה, בקפידה ובכובד ראש. אתם לא רוכשים כאן טלוויזיה או צעצוע לילדים. זהו הרכב שלכם, הרכב שילווה אתכם לכל מקום. עליו להיות תקין, בטוח, נוח לכם והכי חשוב, מתאים לכם ברמה האישית.

קבלו המלצות על החברה שאתם ניגשים אליה, רצוי ממכרים וחברים ואנשים שאתם סומכים עליהם. ואל תשכחו כמובן שגם תחושת הבטן שלכם רלוונטית כאן. אל תהססו לשוחח עם לקוחות עבר, עם לקוחות הווה ועם אנשים שאתם חושבים שרלוונטיים לסיטואציה.

כמו כן, בואו עם חבר או איש משפחה. הליווי לא רק מעניק לכם אינדיקציה נוספת, אלא גם ביטחון.

תשלומים, שילוב של אפשרויות מימון וסיכום

כולם מכירים את הסיטואציה הזאת שבה אנחנו מבקשים תשלומים, אבל אז מהרגע שאנחנו מבינים שיש גם ריבית לתשלומים האלו זה כבר מדליק לנו נורת אזהרה בראש.

כשמדובר על רכישת רכב בתשלומים כל שינוי קטנטן בריבית משנה לנו את סכומי הכסף וכמובן, בטח לבטח כשמדובר בסכומים גבוהים ופריסת תשלומים נרחבת במיוחד.

זה נכון שרכישה בתשלומים עוזרת לנו עם הסכום החודשי שאנחנו צריכים לשלם. ישנם צרכנים שזאת הדרך היחידה שהם יכולים בעצם לשלם על הרכב שהם קונים כי אין הון עצמי לרכישה בפעם אחת.

הבשורות הטובות הן, שיש הרבה אופציות למימון הרכב, בין אם רכב חדש ובין אם רכב משומש. ולכן אפשר לשלב את האופציות הללו יחד עם פריסות תשלומים.

זוהי למעשה ליבת עסקת הליסינג. תשלום של מקדמה ראשונית, ושאר התשלומים בכל חודש.

המשמעות לכך היא כמובן שכל אדם יכול לרכוש רכב באמצעות תכניות המימון הללו ופריסות התשלומים. כל אדם בהתאם ליכולת הכלכלית כמובן, כאשר צריך לקחת בחשבון שישנם תשלומים לעתיד.

הסיטואציה הזאת הופכת להרבה מאד צרכנים את הדרך לקלה יותר, שכן אין צורך כעת לשלוף סכומי עתק של עשרות אלפי שקלים או אפילו מעל מאה אלף שקלים לצורך תשלום על רכב בפעם אחת.

וזה עוד לפני שבכלל דיברנו על הוצאות הביטוח של הרכב, התחזוקה החודשית, התחזוקה השנתית. ובכלל הטיפוח והשמירה על הרכב.

אחרי הכל, אנחנו לא רוכשים מכונה. אנחנו רוכשים רכב, שהופך עם השנים להיות החבר הכי טוב שלנו.

תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים