הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים

החלטתם לפתוח עסק וכעת אתם צריכים פוש קטן בשביל ההתחלה. מאמר זה יעזור לכם לקבל את כל האינפורמציה הדרושה על הלוואות לעסקים קטנים. נסביר על האפשרויות העומדות בפניכם ונדריך אתכם שלב אחר שלב עד לקבלת ההלוואה.

הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה

ארץ ישראל היא מדינת הסטרטאפים ומי אם לא המדינה היא זו שתתמוך ביזמים חדשים? לשם כך מדי שנה מוקצב סכום כסף שהולך על הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה. היתרון העיקרי של הלוואות אלו, הוא התנאים האטרקטיביים. בגלל שמדובר על תקציב ממשלתי ולא על חברה פרטית שאחרי הכל, המטרה העיקרית שלה זה רווח, התנאים של הלוואות אלה הינם אטרקטיביים מאוד.

אז איך זה עובד? חשוב להבין כי גם במקרה זה, מי שבפועל מספק את ההלוואה, זה הבנק. "אז למה שלא אקח את ההלוואה מהבנק בעצמי?" אתם שואלים. וזו שאלה מעולה! ברגע שתגיעו לבנק, הבנקאי יבקש מכם ערבות לכך שאתם בהחלט הולכים להחזיר את ההלוואה. לדוגמה, על מנת להרים את העסק על הרגליים, אתם זקוקים ל100 אלף ש"ח, כיצד הבנק ידע שהכסף אכן הולך להיכנס לחשבון מדי חודש? אף אחד אינו חסין בפני כישלונות והעסק יכול פשוט לא להצליח, אך הבנק עדיין צריך לקבל את הכסף. במקרה זה, הבנקאי יכול לדרוש מכם להביא ערבים או לשעבד נכסים (במידה ויש). במקרה של הלוואה בערבות המדינה, מי שמוצג בתוך הערב שלכם, זו המדינה, כך הבנק יכול להיות בטוח שגם במקרה של אי תשלום ההלוואה, הוא עדיין יקבל את הכסף.

בכל הנוגע לתנאים, המדינה עובדת בשיתוף עם בנקים ספציפיים ולא נותנת ערבות להלוואות שאחוז הריבית שלהם הינו מעל שלוש וחצי אחוז (פריים + 3.5%).
כמובן שלא כל עסק זוכה לאפשרות לקבל הלוואה בערבות המדינה. על מנת לקבל זכאות להלוואה זו, עליכם לעמוד בתנאי הסף שהוגדרו על ידי הקרן. לדוגמה, העסק לא יכול להיות בעל תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, כל החשבונות הבנק של העסק צריכים להיות תקינים, הכנסות העסק אינן עולות על 100 מיליון בשנה ועוד. את הרשימה המלאה של תנאי הסף ניתן לראות באתר הרשמי של הקרן.

כחלק מתהליך בדיקת הזכאות, תצטרכו להגיש תוכנית עסקית מפורטת המסבירה על הרווחים העתידיים של העסק, שלבים מפורטים והאג'נדה של העסק החדש. כל אלו מאפשרים לדעת מראש את אחוזי ההצלחה של העסק. על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם לקבלת הלוואה בערבות המדינה, אנו ממליצים להיעזר באנשי מקצוע מנוסים שיעזרו לכם לבנות תוכנית עסקית איכותית ויסייעו עם שאר המסמכים הדרושים לצורך הגשת הבקשה לקבלת ההלוואה.

הלוואות לעסקים קטנים ללא ריבית

ברגע שמדובר ב"ביזנס", התנאי הטוב ביותר, הוא לקבל הלוואות לעסקים קטנים ללא ריבית. במקרה זה, אתם חוסכים מאות אלפי שקלים ומקבלים את הכסף באופן מיידי ויכולים להתחיל בבניית העסק. על מנת לקבל את התנאים המשתלמים ביותר, אנו ממליצים לכם לעבור בין מספר בנקים וחברות חוץ בנקאיות ולעשות סקר שוק. גשו לבנקאי/נציג בכל אחד מהסניפים ובקשו ממנו הצעה להלוואה לסכום שהינכם זקוקים לו. על מנת לקבל הצעת מחיר מבנק כלשהו או חברה צד ג' אתם לא חייבים להיות הלקוחות שלו, אך בהחלט תוכלו לקחת את ההצעה ולאחר מכם לגשת איתה אל החברה הרלוונטית ולבקש מהם להשוות את התנאים.

לאחר שמצאתם את ההלוואה המתאימה לכם, התהליך לקבלתה הינו קצר. בדרך כלל תצטרכו לחתום על מספר מסמכים, להוכיח שאתם יכולים לעמוד בתשלום גם במקרה בו העסק לא יצליח ולאחר מספר ימים בלבד הכסף מועבר לחשבון הבנק שלכם.

טיפים:

● אחרי שקיבלתם את ההלוואה והתחלתם בבניית העסק, אל תשכחו להפריד בין החשבון האישי לעסקי. כך יהיה לכם יותר קל לעקוב אחרי ההוצאות וההכנסות בחברה.
● כל חודש שימו בצד את הסכום הדרוש לצורך כיסוי ההלוואה.
● השתמשו באפליקציות או רשמו באקסל כל פעולה כספית שבוצעה בעסק. כך בסוף כל שבוע/חודש תוכלו לראות היכן אתם עומדים ולמנוע מצבים של קריסת העסק
● תלמדו – בניית עסק מאפס אינה דבר קל ואם קיבלתם הזדמנות להשתמש בשירות של הלוואות לעסקים קטנים, אל תחמיצו את ההזדמנות, תלמדו כמה שיותר על ניהול העסק, שיווק מוצרים, מכירות ותראו איך שעם הזמן תפרצו קדימה.

תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים