הלוואה מקרן פנסיה

אנשים שונים עוברים במהלך החיים תקופות שונות בהן הם זקוקים לסכום כסף מסוים שאינו זמין להם, זה יכול להיות עבור שיפוץ של בית, קנייה של רכב חדש, טיפול רפואי מיוחד, קיום אירוע חשוב, פתיחה של עסק חדש או פיתוח של עסק קיים ועוד שלל סיבות. במצבים שונים כאלו אנשים נזקקים להלוואה לעיתים על סכום מלא ולעיתים על סכום חלקי כאשר כיום יש דרכים שונות לקבל הלוואות בין אם על ידי הדרך המוכרת ביותר שהיא על ידי הבנקים, הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים במידה ומדובר על הלוואות לצורך פעילות עסקית כלשהי או הלוואה מקופת גמל, קרן פנסיה וכדומה.

מה זה בדיוק הלוואה מקרן פנסיה

כל אדם במדינת ישראל שכיר או עצמאי מפריש במהלך השנים כספים בכל חודש לטובת קרן פנסיה, התשלום החודשי שמופקד לאורך השנים מצטבר לסכום כסף מכובד וכאשר אדם מגיע לגיל פרישה הוא משתמש בכסף הזה לקיום היום יומי, סכום כסף שאמור לשמש אותו עד סוף ימיו. במידה ואותו אדם זקוק להלוואה מסיבה כלשהי למשל הוא מעוניין להחליף את הרכב שלו אז יש לו צורך לקבל מימון לרכב יד שנייה ולא תמיד יש לו סכום כסף מספיק זמין, במקרה כזה למשל יש באפשרותו לקבל הלוואה כנגד אותם כספים אשר הצטברו בקרן הפנסיה שלו, כאשר להלוואה מסוג זה יש תנאים מסוימים וכמובן יתרונות וחסרונות.

מה התנאים הכלליים לצורך קבלת ההלוואה?

יש תנאים בסיסיים לקבלת הלוואה מקרן פנסיה כאשר התנאי הראשון הוא ותק של לפחות 3 שנים בקרן. בנוסף יש מגבלה על גובה סכום ההלוואה שיכול להיות עד 30% מערכי הפדיון שנצברו ויש גם סכום מינימלי ללקיחת ההלוואה.  בנוסף מעל סכום מסוים יש צורך באישור של בן הזוג של מבקש ההלוואה ויש מגבלה על פרק הזמן המקסימלי להחזר ההלוואה שעומד על עד 7 שנים מקסימום. גובה הריבית משתנה בין החברות והתנאים השונים תלויים בכל חברה וחברה מול כל מבוטח ומבוטח.

האם ההלוואה מתאימה לכל אחד?

לקיחה של הלוואה כנגד קרן הפנסיה זהו פתרון שיכול להתאים לכל אדם בעל קרן פנסיה אשר עומד בתנאים הכללים לצורך קבלתה, כמו למשל קרן הקיימת לפחות 3 שנים וכמובן שהצטבר סכום בקרן ברכיב התגמולים, לפחות בגובה הסכום אותו רוצים לקחת כהלוואה. חשוב לציין שאין חובה לאשר לאדם לקיחה של הלוואה על חשבון קרן הפנסיה שלו וזו בחירה של החברה בה מתנהלת הקרן. אנשים אשר מתקשים להשיג ערבים יכולים ליהנות מסוג הלוואה זו וגם אנשים אשר לוקחים בחשבון את האפשרות שירצו לפרוע את ההלוואה בפירעון מוקדם, יש להם אפשרות לפרוע אותה מבלי לשלם עמלות או קנסות בניגוד לעמלות וקנסות שיש במרבית ההלוואות הנלקחות מהבנקים עצמם.

 

תנאים טובים יותר
תנאים טובים יותר

מקום שבו אפשר לקחת הלוואות לכולם לקוחות כל הבנקים בדרך כלל מכירים את העובדה הזאת היטב – כל הלוואה שנלקחת מהבנק שלכם מגבילה אתכם יותר,

לקריאה»

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות להלוואה

קבל לידים איכותיים כבר עכשיו

למה אתה מחכה?

פשוט מלא פרטים